Durrës/ Kapet me pistoletë me vete 14-vjeçari, ja ku e kishte fshehur

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një djalë i mitur, vetëm 14 vjeç, është kapur nga policia e Durrësit me pistoletë.

Shërbimet e policisë Durrës, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja”, kanë goditur një rast të armëmbajtjes pa leje në Sukth.

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë i mituri A. V., 14 vjeç, banues në Sallmone, Shijak.

I mituri është pikasur nga policia në afërsi të stacionit të trenit në Sukth dhe pas kontrollit fizik, në çantën e dorës i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë tip “Zastava”.

Ndaj tij hetimet janë ende në vijim, ndërkohë që materialet iu referuan Prokurorisë së Durrës, për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Pamje të frikshme nga Turqia/ Ja dëmet e shkaktuara nga tërmeti 6.6 ballë (Foto dhe Video)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos...

Vetë-ekzaminoni gjëndrën tiroide në vetëm një minutë

Gjëndra tiroide është një rregullator i punës së të gjitha qelizave të trupit, pasi hormonet që prodhon ndikojnë drejtpërdrejt në metabolizmin e qelizave, prandaj...

‘Hëna Blu’ shfaqet natën e Halloween-it (Video)

Natën e Halloween, të shtunën, një fenomen tepër i rrallë do të ndodhë në qiell. Shihet teper rrallë, por ne do të kemi rastin të...

OFL “ultimatum” për pasurinë dy të dënuarve nga Korça dhe Peshkopia

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar me formularë për deklarimin e burimeve të pasurisë dy personazheve të njohur të botës së krimit. Në kuadër...

Shkundet Turqia/ Tërmet 6.6 ballë, lëkundjet ndjehen edhe në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit...

Lajme të tjera

Web TV