“Bota do ta mposhtë Covid-19”, ambasada e SHBA ndan mesazhin e Donald Trump

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka publikuar një pjesë të fjalës së Presidentit amerikan, Donald Trump, të mbajtur në Kombet e Bashkuara, ku flet për pandeminë e koronavirusit.

Mes të tjerash, Presidenti Trump është shprehur se bota do ta mposhtë pandeminë e COVID-19 dhe do të dalë më e fortë prej saj.

“Gjatë fjalimit të tij në Kombet e Bashkuara, Presidenti Trump tha se bota do ta mposhtē pandeminë COVID-19 dhe do të dalë prej saj më e fortë.

Presidenti tha gjithashtu edhe se tre vaksinat e mundshme të COVID-19 të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara janë në fazat e fundit të testimit dhe se Shtetet e Bashkuara kanë nisur prodhimin paraprak tē dozat”, thuhet në mesazhin e ambasadës amerikane./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Ndalon 5 sirianë në Pogradec

Policia në Pogradec ka ndaluar 5 shtetas sirianë. Mësohet se refugjatët e arrestuar ishin refugjate dhe po udhëtonin me...

Bayern nuk ndalet, Interi ngec sërish në Champions.

Janë mbyllur dy sfidat e para të Champions League për të martën. Bayern Munchen ka bijuar serinë e fitoreve duke mposhtur Locomotiv Moscoë në...

627 të infektuar dhe 15 viktima me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të martën 627 persona të infektuar dhe 15 të vdekur me koronavirusin e ri. Autoritetet maqedonase kanë regjistruar edhe 531...

Kodi Zgjedhor, “Venecia” pranon kërkesën e Metës

Presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio, i ka kthyer përgjigje Presidentit Ilir Meta në lidhje me ndryshimet Kushtetuese të Kodit Zgjedhor. Në letrën e...

Pranga 4 shqiptarëve në Itali, mes tyre dy gra

Katër shqiptarë mes tyre edhe dy gra janë arrestuar nga policia italiane pasi janë kapur duke vjedhur. Mësohet se ata udhëtonin në qytete të ndryshme...

Lajme të tjera

Web TV