Pesë papagaj përjashtohen nga kopshti zoologjik, arsyeja do t’ju habisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Ata më quajnë të ndyrë sa herë që kaloj” kjo ankesë vjen nga Drejtori i një kopshti zoologjik në Britani. Drejtori i parkut Steve Nichols nuk ankohet për punonjësit e tij, por për pesë papagaj që ishin në kopshtin që ai drejtonte.

Ngjarja e paprecedentë ka ndodhur në kopshtin zoologjik “Lincolnshire”. Pesë papagajtë e rinj të këtij parku filluan të shanin çdo vizitor që vinte në park duke mos kursyer as personelin, por edhe drejtorin.

Eric, Jade, Elsie, Tyson dhe Billy janë emrat e papagajve gri afrikanë që u dhuruan në kopshtin zoologjik disa javë më parë nga pesë pronarë të ndryshëm.

Të pestë ishin në karantinë në të njëjtin kafaz përpara se të ekspozoheshin si atraksioni i ri i qendrës. Por befasia erdhi kur papagajtë filluan të shanin dhe mallkonin. La.Mi/Fjala.al

La.Mi/Fjala.al

Të fundit

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

Lajme të tjera

Web TV