Tentativë grabitjeje në Tiranë, kërcënohet me pistoletë lodër pronari i një exchange

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tentativë grabitje ka ndodhur pasditen e së martës në kryeqytet. “Fjala Tv” mëson se një person ende i paidentifikuar, nën kërcënimin e një arme lodër, ka tentuar të grabisë në një exchange. Sipas burimeve policore, autori nuk ka arritur të realizojë vjedhjen, ndërsa është larguar duarbosh.

Një tentativë grabitje me armë lodër është regjistruar dy ditë më parë në kryeqytet. Një person ende i paidentifikuar nga Policia ka hyrë në ambientet e një dyqani Exchange-i duke kanosur dhe kërcënuar pronarin për të marrë para.

Sipas burimeve që Fjala TV, ka siguruar nga autoritetet mësohet se edhe pse ai e ka kërcënuar me pistoletë lodër pronarin e exchanges, nuk ka mundur të marrë asgjë. Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites të së martës, kur autori i dyshuar me trup mesatar ka hyrë në ambientet e dyqanit. Autori i ka kërkuar lekët pronarit të biznesit, 56-vjeçarit me inicialet M.P., por ky i fundit i ka bërë rezistencë, gjë që ka detyruar autorin të largohet me shpejtësi duke humbur gjurmët.

Ka qenë vet pronari i këtij biznesi i cili menjëherë pas ngjarjes ka bërë  kallëzimin në Polici. Përpara uniformave blu ai ka treguar se rreth orës 18:50 të së martës në dyqanin e tij Exchange është futur një person, me trup mesatar që nuk e njihte dhe e ka kanosur. Ai ka nxjerr një armë dhe i ka kërkuar që ti jepte lekët që kishte në arkë.

Ngjarja ka ndodhur brenda disa sekondash deri në momentin që personi është larguar me shpejtësi. Pas marrjes së kallëzimit të 56-vjecarit policia ngriti një grup hetimor për identifikimin e autorit. Nga hetimet parapreke, hetuesit dyshojnë se autori i ngjarjes ka pasur në dorë një armë lodër dhe në momentin që ka kuptuar se pronari i biznesit nuk po i bindej kërkesës së tij, është larguar. Ngjarja ende nuk është zbardhur nga Policia e cila është ende duke  kryer veprimet e para  hetimore.

Lexo edhe :  Trafiku në Tiranë/ Çdo mjet i parkuar gabim do të hiqet me karoatrec dhe do të bllokohet

Er.Ke/Fjala.al

Të fundit

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Lajme të tjera

Web TV