Presidenti Pontreli: Kjo Dinamo më ngroh, Superiorja mbetet objektivi madhor

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Presidenti italian i bluve të kryeqytetit vlerëson grupin, beson tek kthimi në Superiore. Ka parë skuadrën e tij t’i marrë një barazim të merituar Vllaznisë së Superiores në miqësoren e së mërkurës në Kompleksin Sportiv “Internacional” në Pezë-Helmës dhe presidenti i Dinamos, Marko Potreli, ka mbetur i kënaqur me të tijtë. “Po, më pëlqeu mjaftueshëm, – ka deklaruar ai, duke folur pas ndeshjes.”
“Është një skuadër shumë kompakte, por është shumë herët për të folur, sepse kemi një rrugë të gjatë për të bërë, kështu që të presim, – ka vijuar ai. – Pak u shumë ky është grupi që ne kemi ndërtuar, të paktën për të gjysmë të parë të sezonit dhe, nëse do të na duhet të bëjmë ndonjë modifikim, do ta bëjmë në janar.” Ndryshe nga sezoni i shkuar, kur luante në Jug, në sezonin e ri, Dinamo do të militojë në grupin e Veriut.
Por për kreun e bluve kryeqytetas, kjo pak rëndësi ka. “Për mua, asgjë nuk është e lehtë, – ka thënë Pontreli. – Ne jemi një skuadër që duhet të shikojmë në çdo ndeshje vetëm objektivin tonë, Kështu që do të luajmë çdo fundjavë dhe do të shohim ku mund të arrijmë.” Po a është Dinamo e ndërtuar për të synuar Superioren? “Futbolli është mjaftueshëm i veçantë dhe asgjë nuk mund të thuhet me siguri”, – përgjigjet italiani.
“Skuadra është ndërtuar për këtë qëllim, por do ta shohim nëse do ta arrijmë, – ka vijuar ai. – Futbolli është i mbushur me të papritura dhe ne duhet ta tregojmë veten çdo të shtunë.” Miqësorja e së mërkurës pa Vllazninë më mbizotëruese në pjesën e parë, por në të dytën, ishte Dinamo që e kontrolloi lojën dhe mund të kishte rrëmbyer edhe fitoren.

Lexo edhe :  Presidenti Meta vlerëson Çesk Zadenë me titullin "Nder i Kombit"

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Veliaj: Vota për PS dhe Edi Ramën është një mundësi

Nga Zall-Herri, kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaroi se vota për PS dhe Edi Ramën më 25 prill, është...

Siguria në shkolla gjatë pandemisë, ekspertët propozojnë këto masa

Ndërsa më shumë shkolla në SHBA po mirëpresin përsëri fëmijët në dyert e tyre, epidemiologët po paralajmërojnë prindërit t’i vëzhgojnë ata për simptoma të...

“Harroi” t’i deklaronte, britanikes i sekuestrohen 21 900 paund në Rinas

Një britanikeje i janë sekuestruar 21 900 paund të padeklaruara në doganën e Rinasit. Gjatë kontrolleve të pasagjerëve u konstatua se shtetasja britanike me...

Hajdari e konfirmon: Në zgjedhjet e ardhshme do kandidoj me partinë e re

Deputetja Rudina Hajdari deklaron se do të hyjë në zgjedhje me partinë e re duke treguar dhe emrin e saj. Hajdari tha se partia e...

Rudina Hajdari pas dekretit të Metës: Vijoj të jem për lista të hapura 100%

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka folur pas ftesës së saj sot për mbledhje të Këshillit Politik pas dekretit të Metës për kthim...

Lajme të tjera

Web TV