Kosovë/148 raste pozitive me Covid në 24 orët e fundit dhe asnjë viktimë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

24 orët e fundit në Kosovë kanë shënuar 148 raste të reja infektimesh me Covid-19 dhe asnjë viktimë.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar edhe shpërndarjen e rasteve pozitive në vend, ku kryeson Prishtina me 66 raste, Gjilan 14 raste Mitrovicë 14 raste, Fushë Kosovë 10 raste, Deçan 6 raste, Drenas 6 raste, Pejë 6 raste, Prizren 5 raste, Vushtrri 5 raste, Lipjan 4 raste, Ferizaj 2 raste, Shtime 2 raste, Skenderaj 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast Kamenicë, Malishevë, Novobërdë dhe Podujevë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi se numri total i rasteve pozitive është 16.754, ndërsa numri i rasteve aktive është 1485.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 56 pacientë, për një total prej 14.617 pacientësh të shëruar.  /Ra.My.Fjala,al/

Të fundit

Hajdari e konfirmon: Në zgjedhjet e ardhshme do kandidoj me partinë e re

Deputetja Rudina Hajdari deklaron se do të hyjë në zgjedhje me partinë e re duke treguar dhe emrin e...

Rudina Hajdari pas dekretit të Metës: Vijoj të jem për lista të hapura 100%

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka folur pas ftesës së saj sot për mbledhje të Këshillit Politik pas dekretit të Metës për kthim...

Topalli me parti të re? Patozi i jep një këshillë: Vetëm këtë gjë mos e bëj

Ish-deputeti i PD-së, aktualisht kryetar i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi pas lajmeve se ish-deputetja Jozefina Topalli do të hapë parti të re, ka reaguar...

Radhë e gjatë makinash në drejtim të Kosovës, fluks në Morinë

Qindra automjete po udhëtojnë drejt Kosovës në pikën kufitare të Morinës. Një pjesë e tyre janë qytetare të Kosovës që kanë kaluar fundjavën në Shqipëri...

Veliaj në Zall-Herr: PS-ja është partia e fituesve; hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro

Nga Zall-Herri, ku u zhvillua sot mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh drejtues politik i PS...

Lajme të tjera

Web TV