‘Fauci është një katastrofë’/ Trump denigron ekspertin e shëndetësisë gjatë fushatës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti Trump e ka quajtur Dr. Anthony Fauci një katastrofë duke denigruar kështu figurën e tij.

Dr.Fauci është një prej emrave dhe ekspertëve më të njohur në SHBA, i cili ka patur një rol thelbësor në përballjen me koronavirusin në Shtetet e Bashkuara.

Trump është shprehur se do ta kishte pushuar Faucin nëse nuk do të do të kishte kundërshtime te forta për këtë veprim.

Dr.Fauci ka shërbyer si drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infetive, duke këshilluar çdo president, por edhe pse një figurë shumë e dashur për amerikanët Trump nuk i ka kursyer komentet.

Pavarsisht ndikimit që Fauci ka në opinionin publik dhe kontributit që ka dhënë në luftën kundër Covid, Trump është shprehur “Njerëzit janë lodhur duke dëgjuar Fauci dhe të gjithë këta idiotë.”

Konfliktet mes Trump dhe Faucit kanë nisur që në muajin mars, kur u morën masa të rrepta për të ndaluar përhapjen e Covid-19, shkruan Forbes. /Ra.My.Fjala.al

 

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV