Masturboi drejtpërdrejt në Zoom: ‘New Yorker’ pezullon analistin Jeffrey Toobin

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Prestigjiozja amerikane “New Yorker” pas 25 vitesh ka pezulluar nga puna analistin Jeffrey Toobin, pasi u shfaq duke masturbuar në aplikacionin Zoom.

Sipas asaj që shkruan revista “Vice”, e cila publikoi lajmin për herë të parë, Toobin do merrte pjesë në një lidhje, ku do fliste për zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Analisti ishte thirrur më parë nga organizatorët për t’u siguruar se gjithçka do shkonte mirë me transmetimin dhe videon, pa e menduar fare se mund të thirrej edhe njëherë tjetër, ndërsa në ato momente ai po masturbohej, pa e kuptuar se kishte lënë kamerën ndezur.

Rasti nuk u mohua nga Toobin, i cili deklaroi se nuk e kishte kuptuar se kishte lënë kamerën ndezur.

Mendova se askush nuk mund të më shihte. Isha i bindur në vetvete se e kisha fikur kamerën”, tha ai.

Në kohën kur lajmi u publikua, zëdhënësja e “New Yorker”, Natalie Raab nxori një deklaratë për mediat në të cilën theksohet se “Jeffrey Toobin është pezulluar nga puna deri në një hetim të plotë të asaj se çfarë kishte ndodhur”.

Kurse drejtori, David Remnick u dërgoi një email të gjithë punonjësve të tij, duke iu shkruar: Të dashur kolegë, siç mund ta keni lexuar një nga analistët tanë Jeffrey Toobin u pezullua nga puna pas një aksidenti në Zoom javën e kaluar. Ju lutem merrni seriozisht këto çështje.

Pas publikimit të këtij skandali, Toobin u pushua edhe nga CNN./Re.D/Fjala.al

 

 

Të fundit

“Raste të reja dhe vdekje”, paralajmërimi i zymtë i mjekut për javët në vijim

Rritja e numrit të të infektuarve me Covid 19 paralajmëron për një situatë alarmuese, por ende jo të pakontrollueshme,...

E kishin kthyer bar-bilardon në vend droge dhe lojëra fati, pranga dy të rinjve

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, ndërsa janë sekuestruar lëndë narkotike kokainë, kanabis dhe sende të tjera të kundraligjshme. Specialistët për...

Ylli Rakipi: Rama nuk do bëjë fushatë kundër Bashës, por kundër Metës

Ekskluzive Si po sillen tre liderët politik pesë muaj para zgjedhjeve të përgjithshme Parlamentare. Taktikat elektorale që po përdor Rama, Basha dhe Meta përballë qytetarëve...

Lorenc Vangjeli: Rama dhe Meta do të jenë aty ku janë, Basha mund të mendojë për vitin 2025…

Ekskluzive Si po sillen tre liderët politik pesë muaj para zgjedhjeve të përgjithshme Parlamentare. Taktikat elektorale që po përdor Rama, Basha dhe Meta përballë qytetarëve...

Leonard Karaj: Rama s’qeveris dot vetëm, LSI t’i qëndrojë paktit opozitar

Ekskluzive Si po sillen tre liderët politik pesë muaj para zgjedhjeve të përgjithshme Parlamentare. Taktikat elektorale që po përdor Rama, Basha dhe Meta përballë qytetarëve...

Lajme të tjera

Web TV