Bayern nuk ndalet, Interi ngec sërish në Champions.

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Janë mbyllur dy sfidat e para të Champions League për të martën. Bayern Munchen ka bijuar serinë e fitoreve duke mposhtur Locomotiv Moscoë në transfertë.

Shtatlarti Goretzka ka kaluar në avantazh bavarezët në minutën  e 13’ pas një super assisti nga Pavard. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërkohë që në të dytën pati edhe 2 gola të tjerë.

Në minutën e 70’ Miranchuk zuri në befasi mbrojtjen e Bayern duke barazuar rezultatin. Por 9 minuta më vonë, magjiku Kimmich lëshoi një të djathtë fantastike nga distance duke i dhënë fitoren Bayernit.

Nga ana tjetër, Interi i Contes ka zhgënyer sërish edhe ndaj Shakhtarit. Zikaltërit nuk shkuan më shumë sesa një barazim pa gola në Ukrainë. Italianët dominuan ndeshjen ndërkohë që fati nuk ishte me ta.Në pjesën e parë dy predha nga Barrella dhe Lukaku u ndalën në tranversë. Por më fatal ishte rasti i Lautaro Martinez, i cili me portën thuajse të boshatisur nuk shënoi në më pak se 10 metra.

Kështu Inter merr barazimin e dytë radhazi në Champions, ndërkohë që Bayern triumfon sërish pas fitores me Bayern.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Transformimi 37 mijë dollarësh”/ Kirurgu estetik shpjegon ndërhyrjet e Kylie Jenner

Kylie Jenner, më e reja dhe pa dyshim më e suksesshmja e familjes është tashmë bilionere falë biznesit të...

“Zemra ime është e plotë”, Emina Çunmulaj i dhuron shtëpinë familjes në nevojë

Emina Çunmulaj është një ndër modelet më të njohura, fama e së cilës i ka tejkaluar kufinjtë shqiptarë. Përveç kësaj, bukuroshja shquhet për filantropinë e...

Mjegulla e dendur “pushton” Lezhën dhe Kurbinin, vështirësi në lëvizjen e automjeteve

Qyteti i Lezhës është përfshirë mbrëmjen e sotme nga mjegull e dendur. Mësohet se mjegulla që ka mbuluar qytetin është krijuar në mënyrë të...

Sara e “Përputhen” sulmon Jasminën: S’jam si ty që përqafohesh në dhomat e zhveshjes

Ditën e sotme pas debatit të Jasminës që është shprehur e irrituar ndaj takimit të Andit dhe Sarës nuk kanë munguar akuzat. Jasmin është shprehur:...

“Mendova se ishte ndonjë raketë bërthamore”, meteori panikos qytetarët (Video)

Një top i madh i zjarrtë ka ndriçuar qiellin mbi Alberta të Kanadasë, duke i lënë të çuditur banorët. Megjithatë, ekspertët thonë se nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV