”Lamtumirë Avni Mula”/ Rama mesazh ngushëllimi per ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së kompozitarit të madh shqiptar Avni Mula.

Rama ka bashkangjitur një foto bardhezi të kompozitorit të ndjerë si dhe ka përcjellë një mesazh ngushëllimi.

”Lamtumirë Avni Mula, u prehsh në paqe”, shkruan Rama.

Kompozitori u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare mbrëmjen e ditës së enjte ndërkohë që lajmin e bëri të ditur vetë e bija e tij, Inva Mula.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Tea dhe Bearti rikthehen sërish në ‘Për’puthen’? Çifti bën daljen e parë publike dhe zbulon si vendosën të publikojnë fotot

Tea dhe Berati janë çifti më i komentuar i momentit, menjëherë pasi skandali i lidhjes së tyre u bë...

64 vite më parë premtuan dashuri të përjetshme, çifti 86 vjeçar mposht Covid-19

64 vite më parë Lea dhe Angelo, 86 vjeçarët italian i premtuan njëri-tjetri dashuri dhe besnikëri të përjetshme, deri sa vdekja t’i ndante. Edhe...

Tjetër humbje në radhët e mjekësisë/ Covid-19 i merr jetën mjekut Dhono

Një lajm i trishtë vjen nga qyteti i Librazhdit. Ka ndërruar jetë sot doktor Gjergji Dhono, duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm tek...

Pritet të vaksinohen stomatologët mbi 50 vjeç, Deda: Në total janë 3 mijë të licensuar 

Pjesë e procesit të vaksinimit anti-COVID do të jenë edhe stomatologët. Kreu i urdhrit të stomatologëve Nikoll Deda tha për Report Tv se janë...

“Kam punuar tre punë paralelisht”, suksesi i Arjola Demirit ka ardhur pas një kalvari sakrificash

Për një artist ndonjëherë rruga drejt suksesit nuk është edhe aq e lehtë, mund të kalojë një kalvar sakrificash. I tillë duket të ketë...

Lajme të tjera

Web TV