Përmirësohet gjendja shëndetësore e Imzot George Frendos, kalon në repart normal

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmirësohet gjendja shëndetësore e Arqipeshkëvit të Tiranë-Durrësit e njëkohësisht presidentit të Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë, Imzot George Frendo, i cili u infektua me koronavirus.

Sikurse njoftohet, Imzot Frendo ka kaluar në një repart normal të Covid, ku po mbahet në monitorim për mushkëritë.

“Ipeshkvi Ndihmes Imzot Arjan Dodaj na bën me dije se ka pasur sot nje video-telefonat me Arqipeshkvin Imzot George Frendo dhe shefin e repartit ku ndodhet i shtruar. Nga sot Imzot Frendo ka kaluar në një nga repartet normal të Covid. Situata shendetësore e Imzot Frendos është shumë stabel dhe po mbahet nën monitorim për mushkëritë, e nevojshme që kjo terapi të stabilizohet për ta kthyer në mënyrë të shëndetshme nga prania e virusit. Situata është shumë e qetë.

Imzot Frendo është shprehur se mezi pres të kthehem në Arqidioqezë (Tiranë) për t’iu rikthyer jetes aktiviteteve dhe jetes baritore.”, njofton Arqipeshkëvia Metropolitane Tiranë-Durrës.


Të fundit

Talibanët nuk ndalen, marrin dhe qytetin e katërt më të madh në Afganistan

Mazar-e-Sharif, qyteti i katërt më i madh i Afganistanit ra të shtunën në duart e talibanëve, pas një sulmi...

Kokaina dhe heroina siguroheshin nga Shqipëria, goditet organizata kriminale në Greqi

Pas disa muajsh hetime nga Prokuroria në Janinë është goditur një organizatë kriminale e cila trafikonte kokainë dhe heroinë. Mediat greke kanë publikuar lajmin, ndërsa...

Tragjike në Haiti/ Shkon në 227 numri i viktimave nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës Rihter

Haiti po shënon një ditë të errët për historinë e vendit teksa deri më tani janë 227 viktima nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës...

Rey Manaj mund të marrë fanellën që kishte Messi tek Barcelona

Barcelona ka konfirmuar se Memphis Depay, Eric Garcia dhe Rey Manaj janë regjistruar në LaLiga dhe do të kenë të drejtë të luajnë në...

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich. Golat për ‘The Reds’ u shënuan...

Lajme të tjera

Web TV