U largua nga “Përputhen”/ Shqipes nuk i del inati, paralajmëron hapur Arjan Konomin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ndër ngjarjet që ka marrë vëmendjen e gjerë të publikut tek emisioni “Përputhen” ka qenë largimi i një prej vajzave më aktive, Shqipe Hysenaj.

Kjo e fundit u përjashtua nga produksioni për shkak të gjuhës bullizuese të përdorur dhe shembullit jo të mirë që përcillte.

Vetë Shqipja ka folur për herë të parë për konfliktin dhe vendimin e largimit. Ajo është shprehur se vendimi nuk ka qenë i drejtë, pasi askush nuk ishte “shembull i mirë” në atë emision, ndërkohë që asaj i’u mohua dhe e drejta e një shpjegimi dhe sqarimi për publikun:

 “Të paktën të kishim mundësinë që të shpjegoheshim qetësisht. Unë nuk e pata, mua m’u hoq e drejta. Prezantuesja fliste për të drejtat, po të drejtat e mia ku ishin? Menduan vetëm të më akuzonin.”, ka thënë Shqipja.

Ndër të tjera, ajo ka paralajmëruar një gjyq me opinionisin e emisionit, Arjan Konomin:

“Arjani më ka mbrojtur 1-2 herë dhe për këtë e falenderoj. Shumë persona më kanë bërë pyetjen: “Përse e përmende gjyqin dhe çfarë të ka bërë Arjani?” Nëse ju shkoni te debati me Arjanin, ju do shikoni që aty janë prerë pjesët. Kam dalë vetëm unë duke thënë: “Do shihemi në gjyq”.

Pse? Çfarë ka thënë Arjani më përpara që është prerë dhe kam dalë unë shumë e çmendur aty? Opinionisti sapo më kishte thënë: “Ti je një rrugaçe, nuk merrem me ty, ti je një rrugaçe”. Nëse shihni kur ne kemi mbaruar debatin, unë i them: “Guxoje ta thuash edhe njëherë” dhe ai tha: “A do ta them edhe njëherë? Unë ta them përsëri”, ka thënë Shqipja.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV