Burri vishet si mi gjigant për të ruajtur distancën fizike

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Një burrë që po udhëtonte në metronë e Nju Jorkut ishte veshur si një mi gjigant tha se kostumi i tij i çuditshëm “e bën të lehtë praktikimin e distancimit fizik”.

Jonothon Lyons ulet në ulëset e trenit duke veshur kostumin e çuditshme si pjesë e punës së tij si artist. Ai tha se kostumi i tij është ideal për të qëndruar i sigurt dhe larg personave sepse mund të infektohem shumë lehtë.

“Unë nuk duhet të shqetësohem nëse njerëzit qëndrojnë 6 metra larg meje”.

Jonathon tregon se ai mban një maskë kirurgjikale për fytyrën nën “fytyrën” e tij të miut./r.g/fjala.al

Të fundit

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa...

Serbët përdhunuan edhe burra, dëshmia ‘rrëqethëse’ e të mbijetuarit (VIDEO)

Tridhjetë e një burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë...

Gjobiten 690 qytetarë për mosmbajtje maske, ndëshkim me nga 5 milion lekë për 2 organizatorë të një tubimi në Dibër

Policia e Shtetit ka vijuar me ndëshkimet e qytetarëve që nuk zbatojnë masat kufizuese Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, Policia e Shtetit...

Covid-19/ 782 raste të reja dhe 13 viktima në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shënuar 782 raste të reja dhe 13 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Njoftimi i ministrisë: Ministria...

Agjencitë europiane sugjerojnë heqjen e karantinës për udhëtimet deri në 72 orë

Dy agjenci të Bashkimit Evropian kanë sugjeruar se pasagjerët të cilët do të qëndrojnë diku më pak se 72 orë, nuk e kanë të...

Lajme të tjera

Web TV