Regjistrohen 11 viktima dhe 855 raste të reja në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet kosovare kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 11 viktima dhe 855 raste të reja me Covid-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bëri me dije se nga 1930 tamponë të kryer kanë rezultuar pozitivë 855 prej tyre.

Që nga 13 marsi, kur në Kosovë janë shënuar rastet e para me koronavirus, e deri tani 32,877 qytetarë kanë rezultuar pozitive, ndërsa kanë vdekur 885 njerëz./r.g/fjala.al

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV