Mesazhi special i deputetit Valteri për doktoreshë Çomon: Gëzuar ditëlindjen heroinë e mjekësisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri i ka uruar ditëlindjen shefes së shërbimit të spitalit infektiv, doktoreshë Najada Çomos.

Me një status në Facebook, ai tregoi vlerësimin për profesoreshën, e cila kalon net pa gjumë në shërbim të pacientëve, në këto momente kaq të vështira për vendin.

Valteri e quajti Çomon heroinë, një njeri i hekurt që mbron jetët e pacientëve.

“Ka sot ditëlindjen/ DOKTORESHË NAJADA, VAJZA E HEKURT E MJEKËSISË SHQIPTARE

Ti je akoma në gjumë por doktoreshë Najada ende nuk ka fjetur.

Ti shikon ëndrra të bukura por doktoreshë Najada ballafaqohet me realitete të hidhura.

Ti nis ditën nga krevati yt i ngrohtë, doktoreshë Najada qëndron sipër krevatit të pacientit.

Ti po planifikon të dalësh jashtë Tiranës për fundjavë, doktoreshë Najada po lufton të nxjerrë kolerën jashtë mushkërive të pacientit…

Sot ka ditëlindjen një prej heroinave të heshtura e modeste të mjekësisë shqiptare, sot ka ditëlindjen një nga vajzat e hekurta që shtyn vdekjet larg dhe është aty gardiane stoike në mbrojtje të jetës së pacientëve.

Gëzuar doktoreshë Najada, gëzuar dhe faleminderit vetmohimit tuaj dhe gjithë bluzave të bardha!”, ishte mesazhi i Valterit.

Të fundit

Konflikte me drejtuesit? Eneda Tarifa tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Portokalli”

Disa ditë më parë moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa njoftoi publikisht se nuk do të jetë më pjesë e...

“Idhulli im ndërroi jetë”, dedikimi i ndjerë i djalit të Kujtim Gjonaj

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj, pasi nuk arriti dot të fitonte...

Sherr e grushta në Për’puthen/ Dy konkurrentë përjashtohen nga programi, ja kush janë ata (Foto)

Hyrja e konkurrentit të ri, Dorit në Për'puthen nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas disa minutash që kishte hyrë në emision ai...

Dënohet avokati i shqiptarit, kishte marrë kokainë me vete për t’ia dhënë klientit të tij

Një avokat italian ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi t’i jepte një “dhuratë” klientit të tij shqiptar që ndodhej në burg. Avokati Gianni...

Ndërron jetë pas një sulmi në zemër kryebashkiaku i Zagrebit

Kryetari i qytetit të Zagrebit, Milan Bandiç ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare. Mediat vendase bëjnë me dije se Bandiç ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV