Në gjendje të rëndë prej Covid, vdes ish-futbollisti shqiptar

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Koronavirusi i ka marrë jetën ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të Besëlidhjes Nikolin Lorencit.

70-vjeçari ishte shtruar prej disa ditësh në Spitalin Infektiv të Tiranës në gjendje të rëndë, por për fatin e tij të keq nuk mundi të shpëtonte.

Lorenci spikati si lojtar i Besëlidhjes në vitet ’60-’70-të, ndërsa luajti një pjesë të sezonit 1975-1976 me Vllazninë.

Ai drejtoi skuadrën lezhjane si trajner në sezonin 1982-1983. Ai u shpërblye me titullin “Mjeshtër Sporti”, ndërsa në vitin 2018 u vlerësua me titullin “Qytetar Nderi” i Lezhës.

Nikolin Lorenci ia kushtoi gjithë jetën futbollit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

E trishtë/ Ermal Fejzullahu humb personin e shtrenjtë

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka humbur personin shumë të dashur për të, gjyshen e tij. Përmes një postimi në...

Basha takim në Lezhë: Kjo situatë duhet të marrë fund!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi takime me qytetarët dhe bizneset në Lezhë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Basha thekson se “Të mbetur pa...

Anglia jep lajmin e mirë: Vaksina mbërrin për disa orë

Vaksina do të mbërrijë në Mbretërinë e Bashkuar për disa orë. Kjo ka qënë deklarata e zv-shefit të përgjithshëm mjeksor, Jonathan Van-Tam. “Ne presim që të...

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa orësh në ishull. “Ne presim që...

Serbët përdhunuan edhe burra, dëshmia ‘rrëqethëse’ e të mbijetuarit (VIDEO)

Tridhjetë e një burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë...

Lajme të tjera

Web TV