Horoskopi, 23 nëntor 2020

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare nga ana e nënës suaj apo një i afërm i saj. Lidhja juaj në çift mund t’ju ngjallë emocione të veçanta sot.

Demi
Nuk përjashtohet mundësia e dhimbjeve të trupit apo problemeve me stresin. Gjatë gjysmës së fundit të ditës do të preferoni të relaksoheni dhe të kaloni kohë me familjarët tuaj. Bëni kujdes të mos bëni komente të ashpra nëse nxiteni gjatë një debati.

Binjakët
Mund të bini në dashuri me shikim të parë. Sot do të jeni plot ide të mira dhe opsionet me të cilat mund të përballeni do të tejkalojnë pritshmëritë tuaja. Partneri/partnerja juaj do të bëjë një përpjekje të veçantë për t’ju bërë të lumtur sot. Shmangni ekzagjerimin në lidhje me përvojat tuaja, vetëm për tu dukur interesant.

Gaforrja
Mund të shfaqet një problem i papritur lidhur me paratë, ndaj bëni kujdes me shpenzimet. Mundohuni të surprizoni partnerin/partneren tuaj, duke lënë mënjanë disa çështje të tjera. Personi i zemrës suaj do të jetë mjaft romantik sot.

Luani
Disa persona të kësaj shenje mund të marrin një vendim të rëndësishëm sot, çfarë mund t’ju bëjë të ndiheni të tensionuar. E vetmja gjë që ju nevojitet është të rrisni besimin në veten tuaj. Ekziston mundësia të bëni realizoni një udhëtim të shkurtër, por shumë romantik.

Virgjëresha
Partneri/partnerja juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendjen e duhur sot. Shmangni qëndrimin në të njëjtin ambient me persona që mund të përpiqen të dëmtojnë reputacionin tuaj. Tregoni të vërtetën lidhur me një problem që jeni përballur së fundmi, pasi dikush mund t’ju vërë në provë.

Lexo edhe :  Gjendet i pajetë në kanal një 50-vjeçar në Vlorë

Peshorja
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për tu relaksuar. Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Do të jeni plot energji sot, ndaj ka gjasa të bëni një organizim të veçantë në mbrëmje. Mund të merrni një kritikë të ashpër për një gabim tuajin nga një figurë mashkullore autoritare në jetën tuaj.

Akrepi
Një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Çështjet personale do të jenë nën kontroll.

Shigjetari
Pesimizmi vetëm sa do të pengojë përparimin e planeve tuaja. Kujtoni që shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Mund të humbisni diçka ose mund t’ju vjedhin nëse jeni të pakujdesshëm me gjërat tuaja sot.

Bricjapi
Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë sot një person mjaft të veçantë. Komunikimi do të jetë pika juaj e fortë sot. Jeta martesore do të jetë në kulmin e saj. Një anëtar i familjes mund t’ju kritikojë, gjë që do të dëmtojë thellë ndjenjat tuaja.

Ujori
Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të keni një stabilitet relativ financiar. Përdorni kohën tuaj të lirë për të përfunduar detyrat e lëna përgjysmë.

Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet. Ekziston mundësia që një miqësi e juaja të prishet sot.

Të fundit

E harron Young Zerkën, Ronela Hajati fillon përgatitjet për dasmë

Nëpër të gjitha portalet një zhurmë të madhe bëri ndarja e Ronela Hajatit dhe Young Zerkës. Ka qenë vetë këngëtarja...

Balluku inspekton punimet për ujësjellësin e ri të Kuçovës: 24 orë ujë në ditë në të gjitha zonat ku po investohet

Kuçova është një prej 128 kantiereve ku Qeveria Shqiptare përmes AKUM është duke investuar për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit. Investimi që...

Jep veten me qera për të mos bërë asgjë, ja sa lek fiton i riu

Shoji Morimoto është një 37-vjeçar japonez që e fiton bukën e gojës duke dhënë veten me qira “për të mos bërë asgjë”. Shoji paguhet rreth...

‘Mbaj gruan afër, pa të je si shtëpia që të shembi tërmeti”, Rama batuta me qytetarë në Zall Herr

Kryeministri Edi Rama ishte këtë pasdite në Zall Herr të Tiranës, ku iu dorëzoi dy familjeve çelësat e shtëpive, të cilat janë rindërtuar, pasi...

U bë viral në rrjet, reagon për herë të parë mësuesi që dërgoi dru në shkollë

Ka mjaftuar një postim në rrjetet sociale, që mësuesi Maliq Torra nga fshati Velçan të Mokrrës të kthehet në viral ditën e sotme. Dhe...

Lajme të tjera

Web TV