Piramida e alienëve në Hënë? Video që po ngre dyshime

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej kohësh kemi dëgjuar teori kospirative se alienët jetojnë në Hënë. Scott C Waring, i vetëquajturi gjuetar i alienëve, ka pohuar se ka zbuluar një piramidë në sipërfaqen e Hënës të njëjta si ato që ndodhen në Egjipt.

Përmes një video në YouTube ai pretendimi u bë nga imazhet e publikuara nga NASA. Sipas tij piramida në Hënë, të njëjta si ato në Egjipt, tregojnë se ne nuk jemi të vetmit.

“Unë gjeta një piramidë në Hënën e Tokës sot. Ajo është me të vërtetë e madhe, rreth 1 km e tërë. Piramida është shumë e ngjashme me piramidat në Egjipt që shihen nga lart duke përdorur Google Earth. Faqja ku unë e mora atë është një vend i miratuar nga NASA i përdorur nga shkencëtarët, “shkroi Scott në UFO Sightings Daily.

Waring shtoi gjithashtu se alienët mund të na kenë vizituar nga Hëna në Tokë mijëra vjet më parë. Edhe pse ndjekësit e Waring janë shumë të bindur në lidhje me ekzistencën e të huajve, NASA ka një histori tjetër për të treguar.

Sipas agjencisë hapësinore të Shteteve të Bashkuara, struktura e pikasur në sipërfaqen hënore nuk është me origjinë artificiale dhe është thjesht natyrale./r.g/Fjala.al

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV