Gega luan ‘sfidën e jetës’/ Trajneri niset drejt Turqisë për kurimin nga Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega vijon të jetë i prekur nga COVID-19 dhe gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar në ditët e fundit.

Pavarësisht se kishte simptoma të theksuara, Gega vendosi që të kurohej në shtëpi por gjendja e tij është përkeqësuar duke bërë që mëngjesin e sotëm të udhëtojë drejtë Turqisë për një trajtim më të specializuar për mushkëritë:

“Futboll Klub Kukësi njofton se trajneri Skënder Gega ka udhëtuar mëngjesin e sotëm drejt Turqisë. Gjendja shëndetësore e trajnerit u rëndua ditët e fundit dhe për një trajtim më të specializuar për mushkëritë, ka udhëtuar drejt Stambollit. Klubi i uron trajnerit shërim të shpejtë dhe rikthim sa më të shpejtë në krye të skuadrës.”, shkruhet në komunikatën e klubit.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

“Po qaja si fëmijë i vogël, ai më tha se s’po ja del”, deputeti rrënqeth me përjetimin e infektimit të vëllait nga...

Deputeti grek, Giannis Kallianos ka folur për gjendjen e rëndë të vëllai, i cili prej disa ditësh është i...

Kryebashkiaku i Kamzës çon në SPAK Xhelal Mziun, e akuzon për shpërdorim detyre

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre ‘paraardhësin’ e tij në detyrë, Xhelal Mziun.   Suli e akuzon Mziun për një...

Përgjimet italiane, Balla: Nuk ka investime në Shqipëri! Për tentativë lidhjeje politike kanë Bashën, duhet të flasë dhe Meta

  Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në Neës24 ka folur për përgjimet e antimafias italiane duke deklaruar me...

Nusret e pëson keq pas videos së bujshme ku shfaqeshin pjesët intime

Shefi i famshëm turk, Nusret Gökçe, është gjithmonë në qendër të medieve. Së fundmi, prokuroria turke ka nisur hetimet ndaj tij, pasi një ankese të bërë...

Djali i Gold AG merr nënshtetësinë shqiptare/ “Gjaku i ri i kombit më të vjetër”

Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril, emër tepër i veçantë që përkon...

Lajme të tjera

Web TV