Mimi Kodheli: Marrëdhënia ime me Edi Ramën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mimi Kodheli vlerësohet si një nga bashkëpunëtoret më të ngushta të kryeministrit  Edi Rama. Jo vetëm që ajo ka qenë  nënkryetare e Bashkisë kur Rama ishte kryetar por ajo e ka mbështetur atë në ditët më delikate që ai ka kaluar sidomos kur ai u bë kryetar i PS  dhe kishte shumë kundërshtarë në parti. Tashmë që Rama është  në kulmin e pushtetit të tij politik dhe ekzekutiv, Mimi Kodheli mund t’i bëjë nëj bilanc këtij bashkëpunimi. Gazetari Roland Qafoku e pyeti zonjën Kodheli gjatë emisionit HARD TALK pikërisht se si është kjo marrëdhënie në këto momente.

 

-Zonja Kodheli, si janë marrëdhëniet tuaja me zotin Rama?

-Mimi Kodheli është gjithmonë aty. Jam shok i mirë unë. Jo vetëm shok i mirë për Edi Ramën, por shok i mirë për këdo që beson te Mimi.

-Unë po thoja për Edi Ramën se ai është kryeministri.,

-Unë jam gjithmonë aty. Një vlerë që ja njoh vetes mbi të gjitha vlerat e tjera është besnikëria./fjala.al/Ke.Ba 

Të fundit

Tea dhe Bearti rikthehen sërish në ‘Për’puthen’? Çifti bën daljen e parë publike dhe zbulon si vendosën të publikojnë fotot

Tea dhe Berati janë çifti më i komentuar i momentit, menjëherë pasi skandali i lidhjes së tyre u bë...

64 vite më parë premtuan dashuri të përjetshme, çifti 86 vjeçar mposht Covid-19

64 vite më parë Lea dhe Angelo, 86 vjeçarët italian i premtuan njëri-tjetri dashuri dhe besnikëri të përjetshme, deri sa vdekja t’i ndante. Edhe...

Tjetër humbje në radhët e mjekësisë/ Covid-19 i merr jetën mjekut Dhono

Një lajm i trishtë vjen nga qyteti i Librazhdit. Ka ndërruar jetë sot doktor Gjergji Dhono, duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm tek...

Pritet të vaksinohen stomatologët mbi 50 vjeç, Deda: Në total janë 3 mijë të licensuar 

Pjesë e procesit të vaksinimit anti-COVID do të jenë edhe stomatologët. Kreu i urdhrit të stomatologëve Nikoll Deda tha për Report Tv se janë...

“Kam punuar tre punë paralelisht”, suksesi i Arjola Demirit ka ardhur pas një kalvari sakrificash

Për një artist ndonjëherë rruga drejt suksesit nuk është edhe aq e lehtë, mund të kalojë një kalvar sakrificash. I tillë duket të ketë...

Lajme të tjera

Web TV