Greqia ashpërson masat në Kakavijë/ Kush rezulton pozitiv me Covid-19, i ndalohet hyrja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qeveria greke ka ndërmarrë masa të reja antiCOVID në pikën kufitare të Kakavijës.

Duke filluar nga ditë e hënë ( 7 dhjetor), të gjithë personat që do të rezultojnë pozitiv me testet e shpejta do t’u ndalohet hyrja në territorin helen.

Gjithashtu autoritet greke bëjnë me dije se do të ketë masë administrative për personat e rezultuar pozitivë nëse tentojnë të hyjnë ilegalisht.

Tashmë përveç rezultateve negative të tamponit, të gjithë qytetarët që do të udhëtojnë drejt Greqisë, do të duhet të kryejnë testin e shpejtë./r.g/Fjala.al

Të fundit

Haradinaj ftesë Kurtit: Nëse Lëvizja Vetëvendosje fiton zgjedhjet, të hapur për koalicion

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj ka deklaruar se është i hapur për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje në rast se...

Gjermania bën zbulimin tronditës/ 22-vjeçarja që rezultoi me variantin e ri të Covid-19 kishte ardhur nga Tirana

Një 22-vjeçare rezultoi të jetë infektuar me mutacionin B117 dhe sipas të përditshmes “Frankfurter Allgemeine Zeitung” është kthyer disa ditë më parë nga Aeroporti...

Infektohet me Covid ish-ministrja Mirela Kumbaro: Radha ime të provoj efektet negative të statusit “pozitiv”

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish-ministrja, e cila shkruan në “Facebook” se është radha...

Tmerr! Shpërthen zjarri në spitalin COVID, humbin jetën tre pacientë dhe një mjek

Tre pacientë të shtrirë në repartin e kujdesit intensiv dhe një mjek, kanë humbur jetën nga shpërthimi i një zjarri në spitalin COVID në...

Provimet e maturës shtetërore, Kushi bisedim me nxënësit: Si do zhvillohen, penalizimet dhe pragu i kalueshmërisë

Pavarësisht situatës ku ndodhet vendi ynë si dhe e gjithë bota me koronavirusin, maturantët janë të detyruar të shkojnë çdo ditë në shkollë. Qendra e...

Lajme të tjera

Web TV