Ide dhuratash për Krishtlindje në kohë pandemie

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka ardhur momenti ku mendojmë për dhuratat, me të cilat bëjmë të lumtur të afërmit tanë. Ashtu si shumë gjëra të tjera këtë vit, ka ndryshuar dhe stili i dhuratave. Këtu mund të gjeni dhuratat e duhura për këtë periudhë pandemie.

Dhurata teknologjike

Teknologjia është bërë e pazëvendësueshme në jetën e përditshme. Kompjutera, laptop, tabletë dhe smartphone i gjen në të gjitha shtëpitë. Ju mund të blini për dhuratë, për shembull kufje (Wi-Fi apo me Bluetooth) për të menaxhuar sa më mirë telefonatat dhe videothirrjet; apo karikues baterish (powerbank) të gjeneratës së fundit.

Dhurata për të lehtësuar punën nga shtëpia

Mbetemi në kategorinë e dhuratave të dobishme. Një karrige zyre me cilësi të mirë, do t’i bënte më pak të lodhshme orët përpara kompjuterit.
Për të mos u nënvlerësuar janë kurset për formimin profesional. Një kurs për formimin profesional është një ide e mirë, që ju hap perspektiva të reja në karrierën tuaj.

Dhurata për ata që pëlqejnë gatimin

Festat e fundvitit janë një rast i mirë për t’i kushtuar kohë kuzhinë. Tani që pushimet dimuerore janë më të gata se vitet e tjera, shumë prej jush do të kaloni më shumë kohë duke gatuar. Në këtë mënyre një ide dhurate mund të jetë një libër me receta gatimi apo ndonjë pajisje kuzhine ose elektroshtëpiake.

Dhurata për ata që pëlqejnë muzikën

Për ata që pëlqejnë muzikën, idetë për dhurata variojnë nga instrumentet muzikore (për ata që dinë të luajnë) tek amplifikatorët (edhe në dimensione të vogla, për ata që jetojnë në apartamente) te gift card për të shkarkuar gjithë këngët e artistëve të preferuar apo disqe muzikore.

Lexo edhe :  E trishtë/ Aktorja e njohur e humorit humb motrën dhe i bën dedikimin prekës: Fluturoi sot në qiell drita e syve të mi

Dhurata për adhuruesit e fitnesit

Shumë njerëz po preferojnë ushtrimet fizike në kushte shtëpie. Nëse keni një njeri të dashur që e praktikon këtë aktivitet, mendoni për disa vegla ose objekte që do të jenë funksionale për ta./Bl.Ba/Fjala.al

 


Të fundit

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Gjermania shton vaksinimet e shpresat për lehtësime

Nga Auron Dodi      Në Gjermani incidenca e infektimit me Covid-19 është në rënie të vazhdueshme. Sot (14.05.) incidenca ra, për herë të parë pas dy...

Lajme të tjera

Web TV