U dëmtua në sy gjatë protestave, del me sukses operacioni në Turqi për policin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se operacioni në syrin e efektivit të policisë, Fadil Allaraj, i cili u plagos gjatë protestave për vrasjen e Klodian Rashës, ka dalë me sukses në Turqi.

Rama u shpreh se efektivi kreu transplant në kornenë e syrit. Për këtë, kreu i qeverisë falënderoi mjekët turq që u përkushtuan dhe ambasadorin turk, i cili shprehu gatishmërinë për ta transportuar.

“Jam shumë falënderues për mjekët që kanë trajtuar një efektiv policie që pati një plagosje gjatë një proteste, që faktikisht rrezikoi që të humbte masën e syrit dhe pas operacionit të parë për mbrojtjen e masës së syrit edhe vetë familja, por edhe ne, kërkuam që të shkonte në Turqi, për të bërë një ndërhyrje të specializuar në një transplaent të kornesë së syrit, për të cilin morëm lajmin se ka dalë me sukses, – tha kryeministri.

Për këtë i takon një falënderim të veçantë atyre që e mundësuan dhe ambasadorit që ishte i gatshëm për ta realizuar transportin e tij në kohë rekord. Kjo është një arsye për t’ gëzuar sot, pasi gjendja e djalit ishte jo e lehtë dhe operacioni i dytë nuk ishte diçka e garantuar. Për këtë arsye u desh të shkonte në atë spital, ku mesa duket ka dalë me sukses. Kështu që faleminderit për këtë”, u shpreh Rama./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

“Do vritem unë për ty”/ Sërish deklarata “lufte” në takimin e Berishës, qytetari: Kam bërë burg…

Berisha sot ishte i pranishëm me “Foltoren” e tij, në qytetin e Shkodrës, ku dhjetëra demokratë ishin mbledhur për...

Aksident i rëndë në Fier, motori përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Një motor me drejtues shtetasin Shkëlqim Kondi ka përplasur një këmbësor rreth 50...

Xhiro me Ferrari në rrugët e Tiranës, Florian Marku rikthehet si kampion në Shqipëri (Video)

Pak ditë pasi u shpall kampion bote në kategorinë IBF duke mposhtur kundërshtarin ukrainas Maxim Prodan, Florian Marku është rikthyer në Shqipëri si një...

Aksident në Korçë/ Motoçikleta del nga rruga, i lënduar drejtuesi me aftësi të kufizuara

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec pranë fshatit Lumalas pasditën e sotme. Mësohet se një motoçikletë ka dalë nga rruga, dhe ka mbetur i...

“Sa antikomunist je?” Vajza nga familja e persekutuar debaton me Berishën dhe largohet: Mos ma hiqni mikrofonin

Stela Karafili, një vajzë nga Shkodra që rrjedh nga një familje e persekutuar nga regjimi komunist, ka marrë fjalën në “Foltoren” e Sali Berisha...

Lajme të tjera

Web TV