Meta me Zef Morinën: Shqipëria dhe Kosova duhet të dëshmojnë mençuri për të forcuar bashkëpunimin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kreun e Partisë Shqiptare Demokristiane të Kosovës, Zef Morina dhe delegacionin që e shoqëronte ku mori pjesë edhe kreu i PDK-së, z.Nard Ndoka.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Meta është shprehur se pavarësisht kohëve të vështira që po kalojmë Shqipëria dhe Kosova duhet të dëshmojnë mençuri dhe vullnet për të forcuar sa më shumë bashkëpunimin në të gjithë fushat.

Një takim i ngrohtë me Kryetarin e Partisë Shqiptare Demokristiane të Kosovës, z.Zef Morina dhe delegacionin, që e shoqëronte ku mori pjesë edhe kreu i PDK-së, z.Nard Ndoka.

Në këtë vit, me sfida të reja dhe sprova të vështira për shqiptarët në rajon, Shqipëria dhe Kosova duhet të dëshmojnë mençuri dhe vullnet për të forcuar sa më shumë bashkëpunimin në të gjitha fushat, në të mirë të interesit kombëtar dhe qytetarëve tanë, zhvillimit ekonomik dhe së ardhmes së përbashkët europiane. 🇦🇱❤️🇽🇰”, shkruan Meta./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Viti 1962/ Vdekja e yllit të kinemasë që tronditi shkrimtarin amerikan

Truman Capote mësoi për vdekjen e Marilyn Monroe në librarinë “Cervantes”  Më 22 prill 1960, shkrimtari Truman Capote mbërriti me...

Dostojevski/ Filozofi i letërsisë ruse me personazhe të skalitur në përsosmëri

U nda nga jeta më 9 shkurt, 1881. Ai konsiderohet si paraprijësi apo themeluesi i ekzistencializmit të shek të XIX Konsiderohet si themeluesi i ekzistencializmit....

Julio Iglesias, këngëtari me “disk diamanti”

Natën e 22 shtatorit 1963, Julio 20 vjeçar duke u kthyer nga Majadahonda në Madrid, përfshihet në një aksident të rëndë me makinë që...

Ngjarjet e datës 9 shkurt

474 - Zenoni u zgjodh bashkëperandorë i Perandorinë Bizantine. 1825 – Për arsye se asnjë kandidat nuk arriti vota të mjaftueshme për tu zgjedhur president,...

Shqiptarët përfitojnë 61 milionë euro për vitin 2020

Pandemia e Covid 19 dhe tërmetet e 2019-ës kanë rritur dëmet e paguara të kompanive të sigurimit në vend. Sipas të dhënave të publikuara...

Lajme të tjera

Web TV