Covid/ Mjeku Pipero: Kush nuk duhet ta marrë vaksinën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ishte i ftuar në “Wake Up”, një ditë pas vaksinimit nga Covid-19.

Teksa foli për rëndësinë e vaksinimit në frenimin e këtij virusi të rrezikshëm, ai përmendi edhe kategoritë që nuk duhet ta marrin vaksinën.

“Unë mendoj që personat që e kanë kaluar dhe kanë mbrojtje të mjaftueshme antitrupash, nuk kanë arsye që të vaksinohen. Nuk e kanë të nevojshme dhe të rekomandueshme që të vaksinohen.

Përveç fëmijëve deri në moshën 18 vjeç dhe grave shtatzëna, të gjithë duhet ta marrin vaksinën”, sqaroi Pipero./Bl,.

Të fundit

Erdogan me deklaratë të fortë: Jemi shtet me moral, nuk ka LGBT

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoğan ka thënë se nuk ekziston diçka e tillë si LGBT, pasi disa studentë...

Investimi i të huajve në Përmet: Princi i Kurorës ka shprehur interes, i ka bërë përshtypje

Kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi me qytetarë të Gjirokastrës, është ndalur dhe tek një projekt për Përmetin, ku ka shprehur interes Princi i...

‘Kritikat’ e Ramës në Gjirokastër: Po si s’na keni vënë një pikë ujë përpara, tamam gjirokastritshe

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjirokastër ku po zhvillon një takim me qytetarët, ndërkohë që të pranishëm janë dhe kryebashkiaku Flamur Golemi si dhe...

Bledi Çuçi rendit investimet: Turizmi aseti më i madh i Gjirokatrës për tu zhvilluar

Drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Gjirokastrës, Bledi Çuçi tha se turizmi është aseti më i madh që ky qark ka dhe ndaj...

Rama ironizon programin ekonomik të PD-së: Menu me pjata imagjinare

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga Nivica e Tepelenës ka komentuar sërish programin ekonomik të Partisë Demokratike, që u prezantua pak ditë më...

Lajme të tjera

Web TV