Ekspertët ngrenë alarmin për vaksinat e Covid-19: Po shkaktojnë vdekje dhe…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vaksinimi kundër COVID-19 ka qenë një katastrofë e sigurisë biologjike për botën. Më 12 janar 2024, të tre ekspertët kërkuan tërheqjen nga tregu të të gjitha produkteve të vaksinës COVID-19 për shqetësime sigurie.
Në Kongresin e SHBA-së është mbajtur një seancë dëgjimore lidhur me efektet negative që ka pasur vaksinimi i popullsisë së gjerë me vaksinat anti-Covid. Senatorët i kanë drejtuar pyetje për rreth dy orë ekspertëve të mjekësisë, të cilët kanë dalë në disa konkluzione surprizuese.

Më datë 12 janar 2024, përfaqësuesja e Xhorxhias, Marjorie Taylor Greene mbajti një konferencë  në Capitol Hill, në të cilën u diskutua për vaksinimi kundër COVID-19, dhe pse kjo vaksinë vazhdon të shkaktojë lëndime rekord, paaftësi dhe vdekje, edhe vite pas injektimit të dozës së parë në 2021.

Në seancën dëgjimore ishin të pranishëm, Senatori Ron Johnson, Përfaqësuesit e SHBA-së, Warren Davidson dhe Any Biggs. Ndërsa në cilësinë e ekspertëve ishin Dr. Peter McCullough mjek kardiolog, Dr. Ryan Cole, i specializuar në patologji klinike dhe Dr. Kirk Milhoan, i specializuar në pediatri dhe kardiologji pediatrike.

Seanca dy orëshe ishte e pandërprerë nga deklaratat hapëse dhe pyetjet e ligjvënësve amerikan për ekspertët. Ai u transmetua drejtpërdrejt përmes shumë kanaleve dhe shtypi mori intervista nga Greene dhe Johnson.

Audienca përfshinte palët e interesuara që kanë pësuar lëndime nga vaksinimi kundër COVID-19, studentë, drejtues të korporatave, media të pavarura dhe Mbrojtja e Shëndetit të Fëmijëve.

Dhjetra citate janë dhënë për Dokumentin e Kongresit nga literatura e rishikuar nga mjekët, bazat e të dhënave të sigurisë, u shfaqën në slajde që demonstrojnë proteinën Spike të vaksinës COVID-19 e cila shkakton dëme të përhapura në trupin e njeriut.

Dr. McCullough vuri në dukje se për produktet gjenetike, korniza rregullatore e Agjencisë Federale të Barnave është 5-vjet, por frika është se efektet e vaksinën mund të jepen pas kësaj kornize.

Lexo edhe :  Nëse do bark të sheshtë, ia vlen të provosh këtë teknikë japoneze

Nga ana tjetër amerikanët janë të shqetësuar lidhur me vaksinën. Një sondazh i Rasmussen në ditën e seancës raportoi se 53% e amerikanëve mendojnë se efektet anësore të rënda nga vaksinat po çojnë në një numër të madh vdekjesh të pashpjegueshme.

Në fund senatori Johnson u bëri një lutje mjekëve dhe punonjësve të tjerë të kujdesit shëndetësor që të dalin përpara njerëzve, të jenë të ndershëm lidhur me hapat që ata kanë ndërmarrë gjatë pandemisë, qofshin edhe të gabuara, si dhe të vendosen në anën e duhur të historisë.

Vaksinimi kundër COVID-19 ka qenë një katastrofë e sigurisë biologjike për botën. Më 12 janar 2024, të tre ekspertët kërkuan tërheqjen nga tregu të të gjitha produkteve të vaksinës COVID-19 për shqetësime sigurie.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV