Veliaj mesazh të rinjve për Monika Kryemadhin: Refuzoni ata të filxhanit të kafesë që duan të pinë dy në ditë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në bashkëbisedimin me të rinjtë me rastin e në 29-vjetorit e FRESSH-it, Veliaj pati edhe një ‘ngacmim’ me Monika Kryemadhin.

Teksa iu bëri thirrje të rinjve të maksimizojnë ambicien, suke ironizuar drejtuesen e LSI-së, Monika Kryemadhi, në takimet e të cilës të rinjtë shprehen se shqetësimi që ata kanë është se nuk pijnë dot një kafe më shumë në ditë, Veliaj tha se PS sot ka në fokus nismat, ndryshimet dhe vendimet e rëndësishme për qytetin.

Po dëgjoja dje anëtarët e forumit tjetër që i thoshte Monika Kryemadhit: ‘Dikur pinim nga dy kafe në ditë, kurse tani vetëm 1 kafe”.

Kjo tregon se aq e kanë ambicien. Ambicia jonë është shumë më e madhe se aq dhe sfida e forumit tonë është si të injektojë më shumë ambicie tek të rinjtë,” tha Veliaj.

Të fundit

Shtyhet afati nga Greqia, pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 22 shkurt

Pika Kufitare e Kapshticës do të  vijojë  të  jetë  e mbyllur deri më 22 shkurt. Prej nëntorit kalimi në këtë...

Shënim/ Vajzat e rrugës “Broadwey” apo Rrugës së Dibrës

Nga Elsa Xhai Të gjithë jemi dëshmitarë të ngjarjeve madhore të viteve 2019-2020, që do të mbeten dukshëm në memorien e secilit prej nesh. Përjetova...

Lodhja mendore, si të pastrojmë trurin e tejmbushur nga mendimet

Zgjedhim angazhimet dhe vendimet për të marrë. Le të kujtojmë se truri nuk është shumëdetyrësh. Pushimet për t’u marrë, ankthet për t'u evituar Antonio Galdo,...

Varianti britanik po dyfishohet mes infektimeve nga COVID-19

SHBA duket se po alarmohet nga varianti i ri britanik B.1.1.7 mes të infektuarve nga COVID-19. Çdo 9 ditë të infektuarit me variantin britanik po...

Lajme të tjera

Web TV