Ambasada Franceze-Ramës: Nuk është e përshtatshme të na sulmosh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada Franceze në Tiranë ka dorëzuar në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë një notë ndaj deklarimeve të kryeministrit Edi Rama sa i përket sigurimit të vaksinave për shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Francezët kujtojnë se Bashkimi Europian është donatori më i madh në vendin tonë, me 100 milionë euro në sektorë të ndryshëm, ndaj nuk mund të flitet për cinizëm dhe egoizëm.

Duke e konsideruar të pavartetë pretendimin se Franca ka stok të vaksinave anti-covid, Ambasada e Francës thotë se “nuk është e përshtatshme të sulmosh në këtë mënyrë nominative një vend mik dhe aleat”.

Të fundit

Horoskopi ditor, 3 shkurt 2021

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për...

Dhunon dhe dhuron përqafime/ Pasagjeri i dehur humb kontrollin në bordin e avionit (Video)

Pasagjerët e linjës ajrore Ryanair shpërthyen në brohoritje kur një i ri i dehur u arrestua pasi goditi me kokë një anëtar të ekuipazhit...

BE: Nuk po i themi Kosovës çfarë të bëjë, por të rreshtohet me ne

Bashkimi Evropian ritheksoi të martën qëndrimin për statusin e Jerusalemit si kryeqytet i të dyja shteteve, ndërsa keqardhjen për vendimin e Kosovës që të...

Vaksina e Oksfordit besohet se mund të parandalojë përhapjen e COVID-19

Vaksina kundër koronavirusit, e krijuar nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZenenca, mund të rezultojë me rënie “të konsiderueshme” të përhapjes së virusit, kanë...

Kanadaja do të prodhojë vaksina deri në fund të vitit 2021

Kanadaja thotë se ka nënshkruar një marrëveshje të mundshme me firmën e vaksinave amerikane Novavax për të prodhuar miliona doza të vaksinës së saj...

Lajme të tjera

Web TV