Dolën pa maska, nga 1 janari janë gjobitur 480 persona në Fier

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nga 1 janari i vitit të ri në Fier janë gjobitur 480 persona.

Nga këto 480 persona, 32 prej të cilëve janë përsëritës. Ndërkaq janë konstatuar 2 Bar Restorante në të cilat ishte organizuar ceremoni festive në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

“Sipas informacionit nga Drejtoria Vendore e Policise Fier ne periudhën 01.01.2021-18.01.2021, nga DVP Fier janë marrë këto masa:

Për mosvendosje të maskës 480 persona, nga të cilët 32 përsëritës . Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë konstatuar 2 Bar Restorante në të cilat ishte organizuar ceremoni festive në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Shërbimet e Policisë i kanë vendosur pronarëve të subjekteve,masën administrative 1.000.000 lekë secilit. Nderkohe policia Fier për këmbësorë që lëvizin jashtë orarit kane ndeshkuar me gjobe 2 person nderkohe qe jane bllokuar për shkelje të aktit normativ 11 mjete”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV