Humbi katër anëtarë të familjes, rrëqeth djali i madh i Blerim Avdijaj: Ndihem sikur jam në një film horror

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Djali i madh i Blerim Avdijaj, Mirsadi ka rrëfyer detaje tronditëse për aksidentin tragjik i cili ndodhi ditën e enjte në Rrugën e Kombit.

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidentit të rëndë të ndodhur mbrëmjen e 14 janarit në afërsi të një karburanti në Rrëshen.

Në një rrëfim për të përditshmen zvicerane ‘Blick’, Mirsadi ka rrëfyer se ndihet sikur është në një film horror dhe nuk mund ta besoj atë që ka ndodhur.

“Ndihem sikur jam në një film horror! Babai im ishte shoku im më i mirë. Unë i doja shumë të gjithë, Klejdi ishte si mishi dhe gjaku im.

Të dielën e kaluar ai e çoi familjen në aeroport, “ai ishte miku im më i mirë, ende nuk mund të mendoj qartë ”, thotë Mirsad Avdijaj.

Kujtojmë se nga aksidenti tragjik shpëtoi vetëm një vajzë e vogël 3-vjeçe, gjithashtu e lënduar rëndë dhe po trajtohet në Spitalin e Tiranës./r.g/Fjala.al

Të fundit

Pas një sëmundje të rëndë, ndahet nga jeta kompozitori i njohur

Ylli i xhazit dhe fituesi i Grammyt, Chick Corea ka vdekur në moshën 79 vjeçare. Lajmin e hidhur e kanë...

Vijojnë gjobat për politikanët, ndëshkohen me nga 50 mln lekë dy përfaqësues të PD-së (EMRAT)

Policia ka gjobitur me 5 milionë lekë secili, përfaqësuesit e Partisë Demokratike në Arapaj, Fatmir Muça dhe përfaqësues i partisë Demokratike në Manëz, Agim...

“Harroja që s’do t’ju kisha gjithmonë”/Rozana Radi prek me fjalët për prindërit e ndjerë

Prindërit e Rozana Radit prej kohësh kanë ndërruar jetë. Këgëtarja e njohur i kujton shpesh me foto dhe postime tëndryshme në rrjetet sociale. Mbrëmjen e...

Probleme me kujtesën? Zbuloni një ilaç të thjeshtë dhe origjinal

Ndërsa është e vërtetë që kujtesa fillon të bjerë me kalimin e moshës, është gjithashtu e vërtetë që shpesh stresi dhe jeta e ngarkuar...

Shkelën masat anti-covid/ Gjobiten me 10 mln lekë 2 përfaqësuesit e PD në Durrës

Ndëshkohen me masë administrative 5.000.000 lekë secili, 2 përfaqësues të subjekteve politike në Manzë dhe Shkallnur, të cilët kanë organizuar aktivitete politike në kundërshtim...

Lajme të tjera

Web TV