Mesazhi i ‘lamtumirës’ së Melania Trump si Zonjë e Parë : Nderi më i madh i jetës sime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Ka qenë nderi më i madh i jetës sime të shërbej si Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara”

Unë jam frymëzuar nga të gjithë amerikanët kudo në vend që kanë “ngritur” komunitetin tonë me mirësinë dhe guximin e tyre.

Ndërsa Donald dhe unë përfundojmë kohën në Shtëpinë e Bardhë, do të mbeten në zemrën time të gjithë ata njerëz me historitë e tyre të pabesueshme të dashurisë, patriotizmit dhe vendosmërisë.”

Melania gjatë fjalës së saj të fundit, ka folur edhe në lidhje me COVID-19, duke falënderuar mjekët, infermierët dhe të gjithë personelin mjekësor për përkujdesin dhe profesionalizmin e treguar gjithë këto kohë. Ajo shprehu edhe keqardhjen për ata që kanë humbur një njeri të afërt gjatë kësaj pandemie.

“Ndërsa bota vazhdon të përballet me pandeminë COVID-19, unë falënderoj të gjithë infermierët, mjekët, profesionistët e kujdesit shëndetësor, punëtorët e prodhimit, shoferët e ambulancave dhe shumë të tjerë që po punojnë për të shpëtuar jetë.

Ne pikëllohemi për familjet që kanë humbur një të dashur për shkak të pandemisë. Çdo jetë është e çmuar, dhe unë i kërkoj të gjithë amerikanëve që të kujdesen për të mbrojtur veten dhe të tjerët.”, është shprehur Zonja e Parë.

 

“Kur erdha në Shtëpinë e Bardhë, reflektova mbi përgjegjësinë që kam ndjerë gjithmonë si nënë për të inkurajuar, dhënë forcë dhe për të mësuar vlera mirësie. Detyra jonë si të rritur dhe prindër është të sigurojmë që fëmijët tanë të kenë mundësi më të mira për të bërë jetë të lumtur dhe të shëndetshme.”, tha Melania.

“Për të gjithë njerëzit e këtij vendi Ju do të jeni në zemrën time përgjithmonë.

Lexo edhe :  Doktorët i thanë se e bija do të vdiste para se të buzëqeshte, Isabel Lavín dhe Mencia marin fitoren më të madhe të jetës

Faleminderit. Zoti ju bekoftë dhe Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.”, tha Melania në fund.

 

Melania Trump ka shërbyer si Zonjë e Parë prej katër vitesh, pasi Donald Trump është shpallur presidenti i SHBA-së në 20 janar të 2017.


Të fundit

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi. Instituti Gjeodinamik i...

Parashikimi i motit, 1 gusht 2021

Muaji që lamë pas pati një ndërthurje të temperaturave dhe në ditët e fundit u vu re një ulje e ndjeshme e tyre. Disa zona...

Horoskopi ditor, 1 gusht 2021

Dashi Dashuria: Këtë të diel do të keni një ditë të qetë me partnerin/en tuaj nëse keni, pa debate dhe pa telashe. Puna:Mos u jepni...

19 gra e fëmijë mbërrijnë në Qamshli, u dorëzohen autoriteteve shqiptare

Gratë dhe fëmijët që do të riatdhesohen nga kampet e ISIS në Shqipëri, tashmë kanë mbërritur në Qamashli (Kurdistian Sirian). Aty u mbajt një...

Kurti letër homologut kroat: Ndihma që u dhatë të lënduarve në aksidentin tragjik tregoi vlerat dhe shpirtin tuaj bujar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenković, përmes së cilës ai ka shprehur falënderimin e tij dhe...

Lajme të tjera

Web TV