Gurishta: Bylisi nuk është si sezonin e shkuar, por mbetet sidoqoftë, i rrezikshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas një jave pezullimi për arsye kartonash, kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta, rikthehet sërish të jetë i gatshëm për stafin teknik, pikërisht në ndeshjen e së mërkurës ndaj Bylisit. Duke folur para gazetarëve, numri 2 i kuqebluve është shprehur entuziast për një tjetër fitore edhe në këtë ndeshje.

“E kam lënë pezullimin pas dhe jam i lumtur që jam rikthyer, siç isha i lumtur për ndeshjen që zhvilluam ndaj Kukësit, – ka thënë ai, duke folur fillimisht për rikthimin në formacion. – Kruja e bëri shumë mirë rolin e mbrojtësit të djathtë. Tani mendojmë për ndeshjen e radhës.”

Në vijim, mbrojtësi i krahut të djathtë ka folur për përballjen me ballshiotët, të vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. “Nuk duhet parë renditja, sepse, edhe pse nuk është skuadra e sezonit të kaluar, Bylisi është sidoqoftë, shumë agresive në fushën e saj.
“Do jetë e vështirë, ata kanë në favor fushën që nuk ka nivel si e jona apo edhe ajo e Elbasanit, – ka vijuar Gurishta. – Të marrim masat dhe të shkojmë atje vetëm për 3 pikë.”

Në fakt, ka patur një statistikë interesante këtyre javëve të fundit tek Vllaznia, teksa futbollisti që ka dalë në konferencën për shtyp para një ndeshjeje, ka vijuar të shënojë të nesërmen në të. Po, a do të kemi golin e parë këtë sezon për Gurishtën? “Shpresoj që të vijë edhe goli im i parë këtë sezon.

Pak rëndësi ka kush shënon te Vllaznia, rëndësi ka të fitojë ekipi”, – përgjigjet kapiteni.

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV