Dhunë mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës në Elbasan / I vihet flaka makinës, thyhen xhamat e lokalit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka nisur me incidente derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës.

Tifozë që kanë udhëtuar drejt Elbasanit janë përplasur me ultras të skuadrës tjetër.

Ndërkaq, nga informacionet paraprake i janë thyer xhamat një lokali aty pranë stadiumit “Elbasan Arena”, si dhe flakën një makine të parkuar aty pranë.

Ndërkohë, policia ka ndërhyrë për të ruajtur qetësinë, por as kjo nuk ka mjaftuar, me tifozët që kanë nisur të sulmojnë edhe policinë.

Kujtojmë që tifozët nuk lejohet për tu futur në ambientet e stadiumit, për shkak të masave anti-Covid.

Të fundit

Pamje rrëqethëse/ Traileri gjigand përplas veturat në autostradë, 6 të vdekur (Video)

Pamjet rrëqethëse të kapura në SHBA tregojnë aksidentin zinxhir që ka ndodhur në Teksas, ku si pasojë humbën jetën...

Përsëri shpërthim i fuqishëm në Shëngjin, ushtria, policia e SHISH në terren

Në Shëngjin janë dëgjuar sërish dy shpërthime të fuqishme. Askush nuk e di se çfarë i shkakton apo se nga vijnë. Shpërthimet kanë ndodhur 20...

Ish-Presidenti Trump shpallet i pafajshëm

Senati amerikan votoi të shtunën për ta shpallur të pafajshëm ish-Presidentin Donald Trump nën akuzën për nxitje rebelimi të ngritur nga Dhoma e Përfaqësuesve. Senati...

Reshjet e dëborës/ Balla nga rrugët e Elbasanit i përgjigjet gaztorëve të opozitës që komentojnë punën nga divani

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ndodhet në terren, ku po ndjek nga afër punën që po kryhet për hapjen e...

Dëbora “mbërthen” vendin/ Policia e Shtetit publikon listën e akseve problematike

Strukturat e Policise së Shtetit, në shërbim të përforëcuar, për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve dhe drejtuesve të mjeteve në nevojë, në situatën e...

Lajme të tjera

Web TV