Moderatorja shqiptare e thotë troç, ja sa energji harxhohet gjatë seksit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Moderatorja e njohur, Elona Duro ka zbuluar se sa kalori harxhon njeriu nga marrëdhënia seksuale.

E ftuar në ‘Ftesë në 5’, Elona Duro, Raina Kovaçi dhe Brikena Xhixha diskutuan një studim të fundit që tregonte se falë punëve të shtëpisë shpenzohen më shumë kalori sesa gjatë aktivitetit në palestër.

Pjesë nga biseda:

“Që në mëngjes fillon gjimnastika”, tha Raina, ndërsa pak më vonë ndërhyri Elona.

“Në fakt fillon që natën. Llogarit rreth 70 kalori për një orë gjumë. Llogarit rreth 500 kalori për gjithë natën, nëse bëjmë 7-8 orë gjumë, pa bërë gjë tjetër. Nëse bën ndonjë aktivitet tjetër natën mund të shkojë dhe 800 kalori pa ngrënë fare”, tha Elona, deklaratë kjo që u shoqërua me shumë të qeshura në studio.

Të fundit

Ulen rastet me Covid-19 në Kosovë/ Një i vdekur dhe 178 raste të reja në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ka pasur ulje te dukshme të rasteve me koronavirus. Nga testimi i...

Sezon ekstra/ Lajm i mirë për studentët e Fakultetit Histori-Filologji

Fakulteti i Histori-Filologjisë ka marrë këtë të hënë vendimin për një mundësi të dytë për të gjithë studentët të cilët nuk mund të marrin...

Këngëtarja në arrati i bën urimin special Albin Kurtit: Ti je zemra…

Pas fitores së mbrëmshme, këngëtarja Fjolla Morina e ka uruar nga arratia Albin Kurtin përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në Instagram. “Ti...

Dolën pa maskë dhe thyen rregullat anti-Covid, gjobiten 2673 qytetarë

Policia e Shtetit ka gjobitur gjatë orëve të fundit 2673 qytetarë, pasi janë konstatuar se nuk kanë zbatuar masat e marra për parandalimin e...

Praktimi i fesë në ushtri/ Halit Valteri denoncon rastin: Duhet ndryshim! Çdokush ka të drejtë të besojë (Video)

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri, në kuadër të projektligjit për disiplinën në Forcat e Armatosura të Shqipërisë ka denoncuar rastin e një ushtaraku...

Lajme të tjera

Web TV