Protokollet nuk i lejojnë, tifozët e Elbasanit udhëtojnë për të mbështetur skuadrën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndonëse tifozeritë nuk lejohen në stadium, për shkak të protokollit të masave për mbrojtjen nga virusi “Covid-19”, tifozë të të dyja ekipeve kanë udhëtuar të mërkurën drejt Elbasanit, për të mbështetur nga jashtë stadiumit skuadrat e tyre.

Dhe, kështu, derbi nuk ka patur vetëm në fushë, por edhe jashtë saj. Tifozët e bardhebluve dhe ata të Partizanit janë përplasur mes tyre në afërsi të stadiumit. Policia është dashur të ndërhyjë për të shpërndarë turmën, ndërkohë që nuk ka munguar përdorja e mjeteve piroteknike dhe gurëve.

Një flakadan i ndezur pranë një taksie të krijon përshtypjen e djegies së mjetit lëvizës. Sherri, nga stadiumi u zhvendos në qendër të qytetit të Elbasanit, ndërkohë që janë bërë edhe shoqërime. Në një moment mes dy tifozerive ka pasur edhe përplasje, ku është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar gjithçka. Nga përleshjet janë thyer xhamat e një biznesi, siç rrëfen edhe pronari i lokalit.

Forca të shumta policie kanë shkuar dhe e kanë vënë nën kontroll situatën.

Të fundit

Baton Haxhiu parashikoi saktë zgjedhjet në Kosovë, por a do godasë në shenjë edhe për fituesin e 25-prillit?

Analisti Baton Haxhiu ia ka dalë të godasë ën shenjë me parashikimin e tij për zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Endri Çelaj: Sakrifikoj gjithçka për futbollin! Fanella kuqezi, speciale

Endri Çelaj, futbollisti i talentuar shqiptar pa mbushur ende të 18-tat është transferuar nga klubi francez i Paris Saint-German drejt klubit italian të Veronës....

Humbje e thellë në zgjedhje/ Jep dorëheqjen Isa Mustafa

Isa Mustafa e ka dorëzuar dorëheqjen para strukturave të partisë pak minuta më parë, merr vesh Gazeta Express nga burime brenda kryesisë së LDK-së,...

Xhaçka uron Albin Kurtin: Shqipëria do të jetë avokate e pakompromis e interesave të vëllezërve tanë kosovarë

Pas Taulant Ballës, ishte radha e ministres së Jashtme, Olta Xhaçkës, për të përshëndetur fitoren e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në zgjedhjet...

Tanzani, qeveria që trajton Covid me xhenxhefil në vend të vaksinave

Pa ilaçe ose vaksina, qeveria e Tanzanisë propozon ilaçe natyrore të bazuara në bimë kundër covidit dhe kjo vetëm sepse sipas saj virusi është...

Lajme të tjera

Web TV