E reja në gjendje të rëndë/ 28-vjeçarja shtrohet tek “Covid 2”, menjëherë sapo lindi foshnjën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

 

Një vajzë 28-vjeçare e infektuar me Covid-19 në muajin e fundit të shtatzënisë, ka lindur ditën e sotme foshnjën e saj dhe për shkak të komplikacioneve u dërgua me urgjencë tek spitali Covid 2.

Sipas informacioneve nga bluzat e bardha, mësohet se lindja e foshnjës është bërë në maternitetin “Koço Glozheni”, ndërsa 28-vjeçarja u dërgua për të vijuar kurimin nga koronavirusi.

Për foshnjën e sapolindur po kujdeset stafi mjekësor dhe familjarët. Sipas informacioneve rezulton se 28-vjeçarja vijon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV