Shifra rekord/ ISHSH kryen kontrolle në Tiranë për zbatimin e masave

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rritja e shifrave të infektimeve me Covid-19 dhe numrit të viktimave në 24 orë ka intensifikuar monitorimin dhe kontrollet e kryera nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor për mbajtjen e maskave dhe zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

 

Vetëm sot në qytetin e Tiranës jan zhvilluar 1013 monitorime, 832 individë dhe 181 subjekte të këshilluar dhe monitoruar për vendosjen e maskës dhe zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

 

Ndërsa që nga fillimi i 2021 janë kryer gjithsej 76 928 inspektime dhe monitorime në subjekte të ndryshme dhe janë këshilluar 55 896 individë. Gjithashtu është vendosur 1 gjobë dhe janë mbyllur 33 aktivitete të cilët janë konstatuar në shkelje të ligjit.

Të fundit

Vrau bashkëshorten, dënohet me 35 vite burg ish-gardisti Alket Arapaj

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg, ish gardistin Alket Arapaj i akuzuar për vrasje në familje....

Lidhja shqiptare është një zonjë absolute e Prizrenit, Pejës, Shkupit, Gjakovës dhe Prishtinës, Radhën e kanë Manastiri dhe Shkodra

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 16 Prill 2021  “Le Temps” ka botuar, të dielën e 20 mars 1881, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me sukseset...

E rëndë në SHBA, një person qëllon me breshëri plumbash, të paktën tetë të vdekur

Të paktën tetë persona kanë ndërruar jetë, për shkak të shtënave me arnë në një strukturë të Indianapolis FedEx, në SHBA, shkruan CNN. Po sipas...

“Përzuri” pacientin e moshuar, arrestohet mjeku (Emri)

Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një njoftimi ka bërë të ditur që mjeku nga Podujeva, Ibrahim Hoti është arrestuar nga Policia e Kosovës. Kjo erdhi...

Punonjësi në Kavajë “ia punon” pronarit, merr lekët e kompanisë dhe largohet

Një 45-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia, pasi akuzohet se ka vjedhur një shumë parash në kompaninë ku punonte. Policia bën me dije se...

Lajme të tjera

Web TV