Draft programi elektoral 2021, Rama: Deri në 2030-n PS-në do të keni në pushtet me ose pa mua! S’ka kohë për pushim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialiste ka gati draftin për programin e saj elektoral në zgjedhjet e 25 prillit. Socialistët janë duke kryer takime intensive për të finalizuar pikat e fundit të programit, dhe për të nisur prezantimin e tij për qytetarët.

Shqipëria 2030, është detaji në këtë draft program, që siç kryeministri Edi Rama është shprehur më herët, PS do jetë në pushtet deri në 2030, dhe lihet të kuptohet se është një program afatgjatë.

“Deri në 2030-n PS-në do keni në pushtet me ose pa mua”, është shprehur më herët Rama.

Ndërkohë slogani i socialistëve në këto zgjedhje është: “S’ka kohë për pushim!”.

Prioriteti që mazhoranca ka shpallur është ai i rindërtimit, çka pritet të zërë pjesën më të madhe të programit elektoral.

Të fundit

Sulm terrorist? Alarmohet SHBA/ Një person përplas me makinë dy oficerë policie, Kapitoli mbyllet sërish

Një makinë përplasi një barrikadë jashtë Kapitolit të SHBA të sot pasdite, duke plagosur dy oficerë të Policisë së...

Më shumë se 172 mijë të vaksinuar në Shqipëri/ Manastirliu zbulon sa doza u injektuan 24 orët e fundit

Që nga nisja e fushatës #ShqipëriaBuzëqesh, në vendin tonë janë bërë 172 486 vaksinime. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton përmes një postimi në rrjetet...

“Hajdut”/ Rezart Veleshnja nuk përmbahet ndaj Altin Bashës: Nuk ke pikë vlere, mos vidh punën tonë

Prej shumë vitesh kishte në duar timonin e “Portokallisë”, Altin Basha vendosi që të linte këtë spektakël për të nisur një rrugëtim të ri...

Rama nga Berati: PS e vetmja forcë politike që në historinë e saj nuk është lëkundur asnjëherë, është e nesërmja e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama nga Berati tha se Partia Socialiste është e vetmja forcë që në historinë e saj nuk është lëkundur asnjëherë në historinë...

Video e Bashës duke fjetur gjumë, nuk vonon reagimi i Ramës: Unë fle i qetë pasi nuk më monitoron Monika

Pas publikimit të videos ku kryedemokrati Lulzim Basha ishte filmuar duke fjetur në makinë, nuk ka munguar as reagimi in kryeministrit Edi Rama. Nga Berati,...

Lajme të tjera

Web TV