“Do doja që të m’i kishte thënë problemet”, Babai dedikim për 18-vjeçaren e njohur që kreu vetëvrasje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 18-vjeçare e njohur në TikTok, Dazharia Shaffer, ka kryer vetëvrasje. “Unë dua t’i falënderoj të gjithë për dashurinë dhe mbështetjen për vajzën time. Fatkeqësisht ajo nuk është më me ne dhe ka shkuar në një vend më të mirë”, shkroi babai i saj në postimin krah fotos së të bijës.

Në një faqe në GoFundMe të hapur nga babai i saj, shkruhet se adoleshentja ndërroi jetë të hënën, ndërsa shtoi se ajo po luftonte me probleme të shëndetit mendor.

“Vajza ime Dazharia na la herët dhe është thirrur për të fluturuar me engjëjt. Ajo ishte shoqja ime më e vogël dhe nuk isha përgatitur në asnjë mënyrë, për të varrosur fëmijën tim. Ajo ishte aq e lumtur dhe ngazëllehej të më shihte kur të kthehesha në shtëpi nga rruga. Do të doja vetëm që ajo do të më kishte folur për stresin dhe mendimet e që kishte për vetëvrasje. Mund t’ia kishim dalë. Tani kam ardhur në shtëpi dhe ti nuk do të jesh më aty duke më pritur. Unë duhet të të lë të fluturosh me engjëjt”, shkroi ai.

Nëna e Dazharia-s, Jennifer Shaffer, gjithashtu konfirmoi lajmin në një postim emocional në Facebook:

“Jam shumë zemërthyer. Me të vërtetë nuk mund të besoj se ke ikur. Do të doja të isha duke pritur që të më thoshe se ishte një shaka, por nuk është. Do të doja të kisha vdekur në vendin tënd. Të gjithë flasin për kohët tona të këqija, por kurrë mos flasim për kohërat e mira”.

Dazharia, e cila ishte nga Louisiana, SHBA, u bë e njohur nga TikTok pasi kishte 1.4 milionë ndjekës. Adoleshentja gjithashtu kishte mijëra ndjekës në Instagram dhe YouTube dhe shpesh dokumentonte jetën dhe sfidat e saj në platformat sociale.

Lexo edhe :  E rëndë/ Xhaxhai udhëzon nipin e mitur të qëllojë me armë “rivalin e tij në dashuri”

Një ditë para se të njoftohej në polici se adoleshentja kishte kryer vetëvrasje, apo publikoi disa video në të cilat shkruante: “Postimet e fundit”.

 

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV