U gjet i mbytur në liqenin e Pogradecit, viktima vëllai i aktores Marjeta Ljarja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas njoftimi të parë së një trup i pajetë është gjetur në Liqenin e Pogradecit, është konfirmuar nga Policia se bëhet fjalë për vëllain e aktores së mirënjohur Marjeta Ljarja.

Trupi i pajetë i 60 vjeçarit Sotiraq Ilo është transportuar në spitalin e Morgut. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Qytetit”, buzë liqenit të Ohrit.

Policia e Pogradecit ka mbërritur menjëherë në vendin ku ka ndodhur ngjarja.

Aktorja Marjeta Ljarja pak kohë më parë humbi të shoqin, artistin e mirënjohur Rikard Ljarja. Artisti i njohur i filmit u nda nga jeta në moshën 77-vjeçare pasi prej kohësh vuante nga një sëmundje e rendë

“Më datë 14.02.2021, rreth orës 17:10, në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Qytetit”, buzë liqenit të Ohrit, është gjetur i mbytur një shtetas rreth 60 vjeç.  Nga këqyrja paraprake e trupit të tij nuk janë konstatuar shenja dhune.

Trupi i pajetë do të dërgohet në morgun e Spitalit, nga ku do të pritet ekspertiza mjeko-ligjore që do të përcaktojë shkakun e vdekjes. Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, thotë policia.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV