“Dëshiron të bashkohesh me mua?”, Musk i propozon Putinit, Kremlini i kthen përgjigjen e papritur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Elon Musk dëshiron të zhvillojë një bisedë me Vladimir Putin në aplikacionin e tij të ri të preferuar, Clubhouse, i cili bazohet vetëm në biseda audio.

Të shtunën, CEO i Tesla etiketoi llogarinë zyrtare të Kremlinit për të pyetur nëse presidenti rus dëshiron të bashkohet me të në një bisedë në aplikacionin më të famshëm të momentit.

“Dëshiron të bashkohesh me mua për një bisedë në Clubhouse?”, shkroi Musk. Ai më pas shkroi në rusisht: “Do të ishte një nder i madh të flisja me ju”.

Kremlini e quajti ftesën e Musk “interesante”, por shtoi se duhej të dinte më shumë detaje.

“Ky është sigurisht një propozim shumë interesant, por ne duhet të kuptojmë se çfarë nënkuptohet, çfarë propozohet saktësisht, dhe pastaj do të reagojmë”, u tha gazetarëve zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov.

Kujtojmë se Clubhouse është një aplikacion i ri që ka fiksuar miliona njerëz nga Amerika në Kinë.

Ai u lançua në mars të vitit 2020 në SHBA dhe në maj kishte vetëm 1500 përdorues, por u bë tejet i famshëm pasi Elon Musk zhvilloi aty një bisedë me drejtorin ekzekutiv të Robinhood, Vlad Tenev

Rrjeti social u ngrit në krye të listave të aplikacioneve më të shkarkuar dhe që prej 1 shkurtit numëron më shumë se 2 milionë përdorues dhe vlen më shumë se 1 miliard dollar.

Të fundit

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Lajme të tjera

Web TV