Covid-19/ Vitamina që ndihmoi pacientët e shtruar, mjeku Alimehmeti publikon të dhënat e studimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku publikon të dhënat e studimit: Ja vitamina që dha efekt te pacientët e shtruar në spital me Covid-19

Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti, jep lajme të mira për qytetarët, që po jetojnë një periudhë tejet të vështirë nga pandemia e koronavirusit.

Mjeku Alimehmeti publikon në “Facebook” të dhënat e studimit të Universitetit të Barcelonës, ku thuhet se vitamina D ka pasur efekte pozitive te pacientët e shtruar në spital me Covid-19.

Mesazhi i mjekut:

“Të përdorësh vitaminat kërkon të kesh forcë karakteri, pasi na kanë mësuar të jemi konsumues medikamentesh. Na kanë mësuar se çdo gjë e lirë dhe e sigurt nuk mund të jetë efektive.”

Cit.: Dr. Andreë Saul

Rikthehemi me lajme të mira mbi vitaminën D miqtë e mi!

🇪🇸 Në studimin klinik të kryer nga Universiteti i Barcelonës (Spanjë), mjekët testuan trajtimin me vitaminë D (kalcifediol) te pacientët e shtruar në spital me COVID-19.

📝 Në total u studiuan:

👉 930 pacientë të shtruar në spital me COVID-19;

👉 551 pacientë rastësorë u trajtuan edhe me vitaminë D;

👉 379 pacientë rastësorë nuk morrën vitaminë D.

📝 Dozat e vitaminës D (kalcifediol) ishin:

👉 532 mcg ditën e shtrimit,

👉 266 mcg ditën e tretë,

👉 266 mcg ditën e shtatë,

👉 266 mcg ditën e pesëmbëdhjetë,

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV