Japonia konfirmon variantin e ri të Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet shëndetësore në Japoni thonë se kanë gjetur më shumë se 90 raste të një varianti të ri të COVID-19.

Kryesekretari i kabinetit, Katsunobo Kato u tha gazetarëve se varianti mutant i njohur si E484K, është gjetur në 91 raste në zonën Kanto të Japonisë lindore. Kishte edhe 2 raste në aeroporte.

Besohet se lloji erdhi nga përtej detit, por është i ndryshëm nga ato me origjinë nga Britania dhe Afrika e Jugut, sipas një raporti të mëparshëm duke cituar Institutin Kombëtar të Sëmundjeve Infektive të Japonisë.

Japonia, e cila sapo ka filluar programin e saj të vaksinimit, ka pasur më shumë se 400,000 raste COVID, dhe mbi 7,194 viktima.

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV