Qëlloi për vdekje gruan me armën e shërbimit, efektivi i Gardës rrezikon burgim të përjetshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për efektivin e Gardës së Republikës Alket Arapaj, i cili dy vite më parë qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij Ervilma Seferaj, me armën e shërbimit.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit së 12 shkurtit 2019, teksa Alket Arapaj po dilte nga shtëpia në zonën e Alliasit, për në punë. Ai është konfliktuar me gruan e tij dhe në gjaknxehtësi e sipër e qëlloi për vdekje me dy plumba.

“Gruaja më tradhtonte prandaj e vrava. Kohët e fundit ishin shtuar dyshimet për tradhti. Më vjen keq për vajzën, jam familjar i rregullt”, tha pas vrasjes Arapaj. Të dy bashkëshortët ishin besimtarë dhe frekuentonin rregullisht xhaminë e Tiranës.

Prokuroria e Tiranës ka ngritur ndaj efektivit të Gardës Alket Arapaj akuzën e “Vrasjes për shkak të marrëdhënies familjare”. Nëse Gjykata e shpall fajtor, 46 vjeçari mund të dënohet me burgim të përjetshëm.

Të fundit

91 vjeçari që ka agjëruar 75 herë Ramazanin

I kishte vetëm 12 vjet kur kishte filluar të agjëronte ramazanin për herë të parë. Ndonëse kohët ishin të...

“Vinte për vizitë’’, Rama rrëfen simpatinë për kandidaten e PS: Kodheli një super kinge

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama teksa ka komentuar me radhë kandidatet për deputete të PS në Tiranë duke u ndalur tek Mimi Kodheli. Rama thotë...

Familja e Dëshmorit të Atdheut Shaqir Lleja bëhet me shtëpi të re, pas dëmtimit të banesës nga tërmeti

Për shkak të tërmetit të 26 nëntorit 2019, shumë familje mbetën të pastreha. Projekti suedez “Forcimi i Policimit në Komunitet”, në bashkëpunim me Ambasadën...

6 këpucë perfekte për fëmijë për të filluar ecjen në pranverë

Kur të vegjlit fillojnë të ecin, ne duhet të zgjedhim një këpucë të përshtatshme për ta, një këpucë që i mbështet siç duhet në...

“Lajmi i fundit është se kam bërë botoks”, Rama: Ka një arsye pse jam më i qeshur seç isha

Gjatë një aktiviteti me gra dhe vajza në Tiranë, kryeministri e ka nisur në mënyrën më të papritur fjalimin e tij. Kreu i qeverisë duke...

Lajme të tjera

Web TV