Dialogu Kosovë-Serbi/ Historiani serb: Vuçiç nuk do ta njohë kurrë Kosovën!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Historiani serb Milan Protiq deklaron se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nuk do ta njohë kurrë Kosovën. Ata që mendojnë se kjo do të ndodhë tha ai, janë të gabuar.

Protiq foli dhe për zgjedhjen e Patriarkut të ri të Kishës Ortodokse Serbe.

“Unë kam përshtypjen se pozicioni i tij nuk është i ndryshëm nga pozicioni i Kishës Ortodokse Serbe. Pasi nuk mendoj se kjo qeveri do të bëjë ndonjë lëvizje të vendosur mbi atë çështje”, shtoi ai.

Duke komentuar dialogun Kosovë-Serbi, historiani Protiq tha mbrëmjen e djeshme se nuk mendon se njohja e Pavarësisë do të ndodhë.

“Mendoj se është një supozim i gabuar, nuk mendoj se do të ndodhë. Dhe se kjo qeveri nuk ka ndërmend ta bëjë atë”, shtoi historiani serb Milan Protiq.

Të fundit

Dialogu Kosovë-Serbi/ Historiani serb: Vuçiç nuk do ta njohë kurrë Kosovën!

Historiani serb Milan Protiq deklaron se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nuk do ta njohë kurrë Kosovën. Ata që...

Nuk i del inati me Ibrahimovic/ Lukaku e thumbon sërish: Ta kam thënë që… (Video)

Ka vazhduar përplasja mes Romelu Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovicit, por kësaj here në distancë. Kujtojmë se para pak javësh, sulmuesi i Interit dhe ai i...

Rrahën barbarisht të riun në mes të lokalit me shkopinj, policia identifikon autorët (Emrat)

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në Fushë-Krujë, ku një i ri u godit me sende të forta. Mësohet se është arrestuar shtetasi Geart...

Përfshihet nga flakët qendra shëndetësore në Elbasan

Qendra shëndetësore në Papërr të Elbasanit është përfshirë nga flakët. Vatra e zjarrit është konstatuar rreth orës 07:50. Menjëherë është njoftuar shërbimi zjarrfikës i cili...

“Mos harrojmë çfarë kaluam”/ Rama publikon videon: Jemi përballur me sfida të mëdha

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjetet sociale ku ai tregon disa prej sfidave që nga tërmeti...

Lajme të tjera

Web TV