Rizgjedhja e Gravinës në krye të Federatës Italiane, Duka i dërgon mesazhi urimi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gabriele Gravina është rizgjedhur sot si President i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) për një mandat tjetër. Me këtë rast presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i ka dërguar një mesazh urimi homologut të tij italian, që zgjidhet për herë të dytë në këtë post të rëndësishëm. Në letrën e tij, Presidenti Duka i shpreh urimet më të përzemërta Gravinës dhe shpreh bindjen se rizgjedhja e tij do të vazhdojë të sjellë zhvillime të mëtejshme për Federatën Italiane të Futbollit, ndërsa thekson se bashkëpunimi mes dy federatave do të bazohet në solidaritet për të mirën e futbollit.

“I dashur z. President, i dashur Gabriele! – shkruan kreu i FSHF-së në mesazhin e tij. – Në emër të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe në emrin tim, ju shpreh urimet më të përzemërta me rastin e rizgjedhjes tuaj si President i Federatës Italiane të Futbollit. Unë jam i bindur se rizgjedhja juaj do të vazhdojë të sjellë zhvillime të mëtejshme për Federatën Italiane të Futbollit, dhe dëshiroj t’ju uroj shumë suksese juve dhe kolegëve tuaj. Shfrytëzoj këtë rast për të theksuar se besoj shumë që bashkëpunimi ynë do të bazohet në solidaritet për të mirën e futbollit.”

Edhe një herë më lejoni t’ju uroj suksese të mëdha dhe të konfirmoj të gjithë mbështetjen tonë për Ju dhe për Federatën Italiane të Futbollit. Shpresoj që së shpejti të takohem me ju”, – përfundon letra e Presidentit të FSHF-së, Armand Duka, dërguar kreut të Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina.

Të fundit

Rizgjedhja e Gravinës në krye të Federatës Italiane, Duka i dërgon mesazhi urimi

Gabriele Gravina është rizgjedhur sot si President i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) për një mandat tjetër. Me këtë...

Gabriele Gravina rizgjidhet në krye të FIGC-së, drejton futbollin italian deri në 2024-ën

Fiton me thuajse 2/3 e votave, drejton futbollin italian deri në 2024-ën. Ka qenë njeriu që e udhëhoqi futbollin italian përmes asaj që padyshim...

Dhunohet djali i politikanit serb në Kosovë, reagon Osmani: Ky është akt kundër demokracisë

Këtë të hënë është sulmuar dhe rrahur djali i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiç. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur...

‘Në SHBA ndër të parat ishte Bleona Qerreti, s’ka sëmundje dhe nuk është mbi 80 vjec’/ Spahiu bën deklaratën e fortë

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu ka dhënë në emisionin “Open” dy argumente pro dhe dy kundër për vaksinimin që po i bëhet disa figurave...

Angli, drejt rikthimit të tifozëve nëpër stadiume, pas 17 majit, me numër të kufizuar

Të paktën java e fundit e Premier Ligës mund të ketë sasi të kufizuar të spektatorëve. Duket si një gjest simbolik, por një gjest...

Lajme të tjera

Web TV