“Njerëzit ulërinin, ju dogj edhe koka”/ Dëshmitarët tregojnë tmerrin në Greqi: Qëndroi dy orë mbi shtyllë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Greqi. Tre elektricistë, mes tyre një shqiptar kanë humbur jetën dhe një tjetër është plagosur gjatë rregullimit të një defekti teknik në zonën e Eretrias.

Mediat greke kanë publikuar dëshmitë e qytetarëve nga vendi i ngjarjes, të cilët pohojnë se ishte një vdekje shumë e keqe.

Sipas tij, shqiptari ishte dhe personi që u godit më shumë nga rryma, i cili ka qëndruar për dy orë në shtyllën e tensionit ku i ka marrë flakë dhe koka.

“Gjithçka ndodhi 50 metra larg sheshit qendror të fshatit. Njerëzit u çmendën nga ngjarja, ata filluan të bërtisnin. Për fat të keq, tre njerëz vdiqën nga një gabim.

Njëri ishte një 45-vjeçar me origjinë shqiptare dhe ishte ai që u godit nga rryma në shtyllë dhe dy të tjerët, më të rinj, ishin grekë. 45-vjeçari kishte një vdekje të tmerrshme, pasi ndërsa goditja elektrike e goditi, rrobat e tij morën flakë dhe i dogji kokën”, ka thënë banori.

Shqiptari Aleks Bruka nga Rrësheni ishte babai i tre fëmijëve. Ai humbi jetën në mënyrë tragjike në Greqi një ditë më parë gjatë punës për rregullimin e një defekti teknik në një shtyllë të tensionit të lartë.

Aksidenti ndodhi në sheshin e fshatit, ku shtylla qendrore po zëvendësohej me banorët e fshatit duke u bërë dëshmitarë okularë të tmerrit.


Të fundit

Yuri Kim iftar me përfaqësues të besimeve fetare në Shqipëri: Gëzuar Ramazanin!

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gendler kanë shtruar një darkë iftari, ku e...

Saga e krimeve për hakmarrje/ Everest Caka me dy emra, akuzohej për vrasje në 2010 

Vrasja e sotme në Elbasan duket se është një sagë e nisur para disa vitesh. Everest Çaka ose i njohur ndryshe si Ibrahim Çaka...

Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill. Pas rezultatit...

Aksidenti i katërfishtë në Durrës, një automjet me shpejtësi godet tre të tjera, një prej tyre përfundon në kanal  

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se aksidenti ka ndodhur tek rrethrrotullimi i...

Zbulohet si u vra Everest Çaka në Elbasan, gjendet një automjet i djegur në Kavajë

Mësohen detaje të reja nga atenati në Elbasan. Raportohet se 41 vjeçari, Everest Çaka është vrarë me armë me silenciator mbrëmjen e sotme në...

Lajme të tjera

Web TV