Treni me 350 pasagjerë del nga shinat, dhjetëra të vdekur e të plagosur (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën 36 persona kanë mbetur të vdekur dhe 72 të tjerë janë plagosur kur një tren në Tajvan doli nga shinat dhe u përplas me një kamion.

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’, raportoi se treni i shpejtësisë së lartë, po udhëtonte nga Taipei në Taitung.

Gjithsej në bordin e trenit ishin 350 pasagjerë, fatmirësisht 100 prej tyre kanë arritur të shpëtohen në vend.

Sipas raportimeve, kamioni ishte vendosur shumë pranë shinave të trenit, çka ka sjellë më pas edhe përplasjen që shkaktoi një tragjedi.


Të fundit

Tornado e fuqishme godet shtetin/ Erërat marrin gjithçka që u del përpara, ka viktima

Të paktën një person ka humbur jetën dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar, pasi dy tornado të ndryshme...

Themeluesi i PD nuk ndalet me akuzat për Bashën: Tur turpi, sillen sikur humbja…

Zenel Hoxha, themelues i degës së parë të PD në Tiranë në 1990 që ka kërkuar që në krye të herës dorëheqjen e kreut...

Brenda tuneleve të vdekjes së Hamasit, nga ku bëhen kontrabanda e armëve dhe sulmet ndaj Izraelit (Foto)

Në një luftë të pabarabartë për shkak të kapaciteteve të ndryshme të armatimit, militantët palestinezë janë përpjekur të gjejnë mënyra të ndryshme për të...

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit. Raportohet se autor i dyshuar...

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Lajme të tjera

Web TV