“Kujt ja tregon ti këto?”/ Rama në Roskovec: Shesh të tillë s’ka as Kuvendi i Gramozit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Fier ku ka inspektuar nga afër punimet në sheshin kryesor të Roskovecit.

Rama ka parë nga afër punimet për goditën e re të Bashkisë, dhe teksa shoqëruesja i shpejgon historinë e një ndërtese, Rama i kthehet: “Mua më tregon ti, kujt ja tregon ti këtë”

“Këtë shesh s’e ka as Kuvendi Gramozit, më pëlqen shumë. Këtu besoj mbushet plot me të rinj,” tha Rama.

“E qave këtë Roskovecin, super transformim dhe plus kësaj, asnjë rrugë lidhëse mes fshatrave e pashtruar në Toskanën e Shqipërisë,” shtoi kreu i qeverisë.


Të fundit

Fitoi kujdestarinë pasi u divorcua/ Burri shet djalin 2-vjeçar për 25 mijë dollarë

Një kinez është arrestuar pasi dyshohet se ka shitur djalin e tij, dy vjeç dhe ka përdorur paratë për...

“U dashurua me një vajzë të re dhe u nda nga bashkëshortja”/ Avokati rrëfen historinë e biznesmenit shqiptar

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan është trajtuar një temë për të cilën ndoshta gjithmonë do të flitet, janë si ato temat universale...

Ish-presidenti Bamir Topi: Basha pas buzëqeshjes së stampuar ka shumë hipokrizi

Ish-presidenti Bamir Topi, një prej figurave kryesore të demokratëve disa vite më parë ka komentuar humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa një...

Makinat e Formula 1 zëvendësohen me ambulanca, ja arsyeja

128 shoferë të ambulancave po stërviten për të menaxhuar trafikun në Stamboll. Mediat vendase bëjnë me dije se pista e cila u përdor nga...

Raketa kineze dështoi/ Copëza të saj po bien në Tokë, ky është shteti i rrezikuar (Video)

Raketa fluturon në mënyrë të pakontrollueshme përmes orbitës dhe do të përplaset në tokë në ditët në vijim. Kina vuri në orbitë pjesën e parë...

Lajme të tjera

Web TV