I dënuari me burg përjetë në Greqi, ky është hajduti i vilave “të pasanikve” tek Liqeni i Thatë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë një operacioni të zhvilluar në orët e vona të pasdites së sotme nga Policia e Tiranës, në pranga ka përfunduar Hektor Qirjazi, i cili është dënuar në Greqi me burg përjetë. Arrestimi i tij në Shqipëri është bërë pasi dyshohet se ka marrë pjesë në vjedhjen e vilave në Liqenin e Thatë. Nga ky operacion në total janë arrestuar edhe 4 persona të tjerë.

Qirjazi është i dënuar me burg të përjetshëm në Greqi, si pjesë e një grupi famëkeq për vjedhje me armë. Ai bënte pjesë e një grupi kriminal shqiptar, ku Ilir Gjini, sipas policisë greke u akuzua si kreu i këtij rrjeti.

Kjo bandë akuzohet se ka kryer një mori grabitjesh në këto zona, kanë pasur përplasje të armatosur me policinë, kanë bërë vjedhje të banesave dhe të makinave.


Të fundit

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për “shkarkimin” e Metës me 98 vota pro

Parlamenti ka votuar pro për ngritjen e Komisionit Hetimor për “shkarkimin” e presidentit Meta. Ngritja e Komisionit u votua me...

Tentoi të kryente marrëdhënie me 13-vjeçaren, lihet në burg polici Kolë Kola

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për efektivin e policisë në Lezhë, Kol Kola. 62 vjeçari, Kola akuzohet për...

28 hetuesit e BKH marrin zyrtarisht detyrën javën e ardhshme/ SHBA: Do të çojnë përpara Reformën në Drejtësi

28 kandidatët për hetues të BKH kanë përfunduar me sukses muajin e parë të trajnimit bazë dhe duke filluar nga java tjetër do të...

Sulm në shkollë, nxënësja e klasës së gjashtë qëllon tre vetë në SHBA

Episodi më i fundit i të shtënave që trondit SHBA-në, ka në qendër të tij një 12 vjeçare. Vajza e klasës kishte marrë me vete...

Detaje horror nga ngjarja në Elbasan/ Pasi e qëlloi me automatik, ish-polici tentoi t’i priste kokën të gruas

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi i rëndë në Elbasan, ku një ish-polic vrau me kallashnikov gruan e tij. Ngjarja ndodhi pranë Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV